mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nowy ośrodek testowy Boscha

Nowy ośrodek testowy Boscha

W grudniu Bosch otworzył swój nowy ośrodek testowy w północnej Szwecji. Będą tam badane przede wszystkim nowoczesne systemy regulacji siły hamowania, jak ABS, ASR i ESP. Inwestycja kosztowała ok. 20 milionów euro.

Nowy ośrodek testowy Boscha

Nowy ośrodek testowy umożliwi prowadzenie w jednym miejscu prac nad nowoczesnymi systemami dynamiki jazdy oraz ich adaptacją do warunków zimowych. Do tej pory tory testowe na lądzie i na zamarzniętych jeziorach znajdowały się od siebie w znacznej odległości i dostępne były tylko poprzez sieć dróg publicznych.

Odcinki testowe oraz laboratoria i pomieszczenia biurowe zostały wybudowane obok siebie, na liczącym 4,2 km2 półwyspie Vaitoudden w północnej Szwecji, w odległości 10 km na północny zachód od Arjeplog. Na terenie gminy Arjeplog znajdowały się dotychczasowe zimowe tereny testowe przedsiębiorstwa. W nowym ośrodku są oblodzone tory i okręgi wytyczone na zamarzniętym jeziorze, jednostronnie oblodzone drogi asfaltowe, a także zaśnieżone wzniesienia o różnym stopniu nachylenia.

Testy zimowe w Szwecji prowadzone były już na początku lat 70., kiedy Bosch rozpoczynał pracę nad systemem przeciwblokującym ABS. Na oblodzonych drogach i zamarzniętych jeziorach w okolicach Arjeplog były idealne warunki do prac badawczych. Współczesne systemy bezpieczeństwa, jak np. ESP, wymagają jeszcze bardziej precyzyjnego dopasowania oprogramowania do letnich i zimowych warunków panujących na drogach.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Plebiscyt Best Cars 2019 ? zagłosuj!
Plebiscyt Best Cars 2019 ? zagłosuj!
W tym roku po raz 25. oddajecie swoje głosy na ulubione samochody, a my jak co roku jednej osobie wręczymy nagrodę główną ? nowe Subaru XV!