mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nowy pickup Frontier w USA

Nowy pickup Frontier w USA

Z linii produkcyjnej fabryki Nissana North America w Tennessee zjechał już pierwszy pickup Frontier najnowszej, trzeciej już generacji należący do klasy średnich trucków.

Najnowszy Frontier, który będzie oferowany w wersji nadwozia King Cab oraz Crew Cab, będzie posiadał napęd na jedną lub obie osie. Zbudowany został na tej samej platformie co większy Titan. Dzięki temu nowy Frontier będzie miał wiele cech wspólnych z modelem Titan, a w porównaniu do poprzedniej generacji będzie miał lepsze właściwości terenowe, większą przestrzeń ładunkową, będzie mocniejszy i bardziej komfortowy.

Do napędu posłuży czterolitrowy silnik V6 o mocy 265 KM, który bazuje na silniku wykorzystywanym m.in. w modelach 350Z, Maxima czy Infiniti G35.

Najnowszy Frontier jest drugim z trzech modeli bazujących na tej samej platformie, które powstały lub powstaną w tej samej fabryce. W sierpniu zadebiutował  SUV Pathfinder, zaś na początku przyszłego roku do sprzedaży trafi kompaktowy SUV Xterra.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Konkurs na 25-lecie magazynu "auto motor i sport". Zrób sobie zdjęcie z jubileuszowym wydaniem magazynu i prześlij je do nas koszystając z formularza na stronie. Masz szansę na wygranie jednej z 30 nagród. Weź udział!
Wydania cyfrowe auto motor i sport Wydania cyfrowe auto motor i sport