mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nowy polski Fiat

Nowy polski Fiat

Wczoraj odbyło się spotkanie zarządu Grupy Fiat z włoskimi władzami rządowymi, lokalnymi i przedstawicielami związków zawodowych. Najważniejszą informacją dla nas jest wiadomość, że nowy samochód segmentu A powstanie w Tychach.

Nowy polski Fiat

Wczoraj, dyrektor generalny i pełnomocny Fiat SpA i  Fiat Auto SpA, Pan Sergio Marchionne, zaprezentował program rozwoju Grupy FIAT i Fiat Auto. Głównymi tematem podczas spotkania w Rzymie, w którym uczestniczyli przedstawiciele rządu włoskiego, lokalnych władz i związków zawodowych, była obecna sytuacja firmy i plany rozwoju.

Dyrektor potwierdził kontynuację realizacji planu zakładanego na lata 2005-08, zakładającego gamę nowych samochodów, alokację ich produkcji oraz planowane inwestycje. Wcześniej potwierdzono także informacje o poprawiającej się sytuacji finansowej Fiat Auto i całej Grupy kapitałowej. Po wyjściu ze strat notowanych jeszcze w zeszłym roku, podwojono zysk z handlu (w stosunku do drugiego kwartału 2004 r.) i osiągnięto zysk netto na poziomie 217 milionów euro (wcześniej 246 milionów straty).

Fiat nie zamierza zamykać żadnej fabryki we Włoszech do końca 2006 roku. Z sześciu tamtejszych fabryk zjeżdżać będą, tak jak dotychczas planowano, modele: Grande Punto, obecne Punto i MPV (Fiat Ulysse, Lancia Phedra) - fabryka w Mirafiori (nowe Punto także w Melfi). Croma i Stilo, jak i następne średniej klasy auta zjadą z taśm w Cassino, Alfa 147, 159 (sedan i kombi) oraz GT z Pomigliano, a Ypsilon z Termini.

Natomiast produkcja następcy Seicento, mały samochód segmentu A (na razie pod nazwą '500'), będzie zjeżdżał z Tyskiej fabryki Fiat Auto Poland. Do końca 2008 ma pojawić się ogółem 20 nowych modeli, a 23 mają przejść znaczy facelifting (auta Fiata, Lancii, Alfy Romeo i ciężarowej części Fiat Auto). Dodatkowo Marchionne zapowiedział wdrożenie do produkcji pięciu całkowicie nowych, nie zapowiadanych wcześniej samochodów.

Komentuj:

~Angela126 2008-02-24

też mam nadzieję, że to bedzie Poslki Maluch...podoba mi sie wyglad tego samochodzika:)....i wlasnie tez sie zastanawiam, ile on kosztuje???

~Mr.D. 2008-02-14

ile on kosztuje?

~Mr.D. 2008-02-14

Aczy ktos wie ile on kosztuje?

~Kulpa 2008-02-14

Mam nadzieję że ten Fiat będzie następcą Polskiego Malucha !

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Volvo S60 zadebiutowało
Nowe Volvo S60 zadebiutowało
Kilka tygodni temu zadebiutowało nowe Volvo V60, a teraz przyszedł czas na wersję sedan. Model klasy średniej powalczy z takimi konkurentami jak Audi A4, Mercedes Klasy C czy BMW Serii 3.

Zalando Zalando