mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nowy prezes Grupy PEKAES

Nowy prezes Grupy PEKAES

Krzysztof Zdziarski złożył 25 marca br. rezygnację ze stanowiska prezesa zarządu. Rada Nadzorcza przyjęła tę rezygnację i powołała na nowego prezesa zarządu PEKAES Jacka Machockiego. Jacek Machocki obejmie stanowisko 1 kwietnia.

Nowy prezes Grupy PEKAES
- Zakończona sukcesem restrukturyzacja PEKAESu to bez wątpienia zasługa profesjonalizmu i pracy Krzysztofa Zdziarskiego - powiedział Dariusz Mioduski, przewodniczący RN PEKAES. - Przed nami jednak kolejne wyzwania - budowa długofalowej strategii oraz zdefiniowanie docelowej pozycji spółki w szeroko rozumianej branży logistyki. Jestem przekonany, że pod kierownictwem pana Jacka Machockiego, jednego z najlepszych ekspertów w Polsce PEKAES zyska nową jakość – dodał Mioduski.

Nowy prezes zarządu PEKAES dołączy do zespołu 1 kwietnia. Jest to doświadczony menedżer, ze znajomością rynku operatorów logistycznych i z sukcesami w zarządzaniu firmami o tym profilu. 
Jacek Machocki ukończył ekonomikę transportu na Wydziale Handlu Wewnętrznego oraz finanse w handlu zagranicznym na Wydziale Handlu Zagranicznego SGH. Ukończył także szkolenia z zakresu zarządzania w kraju i zagranicą, między innymi Planowanie i zarządzanie strategiczne (Duke University – USA), Zarządzanie logistyczne (Chalmers University of Technology – Geteborg / Szwecja), Strategie w działaniu ( Stanford University –USA).

Posiada doświadczenie w projektowaniu i wdrażaniu rozwiązań z zakresu zarządzania, strategii biznesu, projektowania, wdrażania i zarządzania łańcuchami i sieciami logistycznymi. 
Zaczynał w Instytucie Transportu Samochodowego, następnie pracował w PEKAES Auto Transport SA. W roku 1990 stworzył pierwszą w Polsce firmę z udziałem kapitału zagranicznego w branży transportowej, którą zarządzał nieprzerwanie do roku 2004, przeprowadzając ją z sukcesem przez kolejne etapy rozwoju i fuzje. Stworzony przez niego SCANSPOL, zmienił się w SCANSPED a następnie stał się fundamentem SCHENKERA. Od października 2004 roku jest partnerem w DGL Polska Sp. z o.o. Jacek Machocki wielokrotnie współpracował w PEKAES przy różnego rodzaju projektach.

Podobne wiadomości:

Ciągnik siodłowy o superniskim podwoziu

Ciągnik siodłowy o superniskim podwoziu

Ciężarówki i Autobusy 2015-04-21

Komentuj:

~Prezesa 2010-03-28

Nowa prezesa, czy nowy prezes?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.