Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nowy prezes Volvo

Nowy prezes Volvo

Z dniem 1 października br. Stephen Odell obejmie funkcję prezesa i dyrektora generalnego Volvo Car Corporation. Zastąpi on na stanowisku CEO dotychczasowego prezesa Volvo Cars - Fredrika Arpa.

Nowy prezes Volvo
Priorytetem dla nowego CEO Volvo Car Corporation jest osiągnięcie stabilizacji i rentowności firmy, w tym rozwinięcie oferty produktowej. Firma ma zyskać większą samodzielność w ramach Ford Motor Company, choć w dalszym ciągu będzie wykorzystywać efekt synergii na etapie opracowywania produktów i dokonywania zakupów.

Stephen Odell pełnił wcześniej (od kwietnia 2008 r.) funkcję dyrektora operacyjnego w koncernie Forda w Europie, gdzie odpowiadał za rozwój produktów, produkcję, zakupy, marketing, sprzedaż i działalność serwisową. Wcześniej przez niemal trzy lata zajmował stanowisko wiceprezesa Ford of Europe ds. marketingu, sprzedaży i usług. Przed rozpoczęciem pracy w koncernie Forda pracował w Mazda Motor Corporation (w latach 2000-2005) i Jaguar North America (1997-2000), jako wiceprezes ds. marketingu i sprzedaży). Karierę rozpoczął jako praktykant w Ford of Britain w 1980 r.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Volvo
Tematy w artykule: Volvo

Podobne wiadomości:

Autonomiczna ciężarówka i 50 tys. puszek Budweisera

Autonomiczna ciężarówka i 50 tys. puszek...

Ciężarówki i Autobusy 2016-10-27

Volvo V90 Cross Country - znamy polskie ceny

Volvo V90 Cross Country - znamy polskie ceny

Aktualności 2016-09-21

Komentuj:

~qaz 2008-09-04

Ciekawe co zmieni nowy prezes volvo mam nadzieje ze nie zrobi cięcia kosztów i nie zniesie rabatów w aso bo gdzie ja będę robił moje volvo. Przypuszczam ze ma dla nas jakieś niespodzianki w postaci nowych modeli.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
SsangYong chce zaatakować segment premium
SsangYong chce zaatakować segment premium
Koreański producent właśnie pokazał pierwsze szkice samochodu, który zamierza zaprezentować na targach Paryż Motor Show. SsangYong LIV-2 to studyjna zapowiedź SUV-a z wyższej półki.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj