mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nowy prezes Volvo

Nowy prezes Volvo

Z dniem 1 października br. Stephen Odell obejmie funkcję prezesa i dyrektora generalnego Volvo Car Corporation. Zastąpi on na stanowisku CEO dotychczasowego prezesa Volvo Cars - Fredrika Arpa.

Nowy prezes Volvo
Priorytetem dla nowego CEO Volvo Car Corporation jest osiągnięcie stabilizacji i rentowności firmy, w tym rozwinięcie oferty produktowej. Firma ma zyskać większą samodzielność w ramach Ford Motor Company, choć w dalszym ciągu będzie wykorzystywać efekt synergii na etapie opracowywania produktów i dokonywania zakupów.

Stephen Odell pełnił wcześniej (od kwietnia 2008 r.) funkcję dyrektora operacyjnego w koncernie Forda w Europie, gdzie odpowiadał za rozwój produktów, produkcję, zakupy, marketing, sprzedaż i działalność serwisową. Wcześniej przez niemal trzy lata zajmował stanowisko wiceprezesa Ford of Europe ds. marketingu, sprzedaży i usług. Przed rozpoczęciem pracy w koncernie Forda pracował w Mazda Motor Corporation (w latach 2000-2005) i Jaguar North America (1997-2000), jako wiceprezes ds. marketingu i sprzedaży). Karierę rozpoczął jako praktykant w Ford of Britain w 1980 r.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Volvo
Tematy w artykule: Volvo

Podobne wiadomości:

Volvo Polestar - już 100 tys. samochodów

Volvo Polestar - już 100 tys. samochodów

Aktualności 2017-06-11

Volvo XC60 - pierwsze teasery

Volvo XC60 - pierwsze teasery

Aktualności 2017-02-28

Komentuj:

~qaz 2008-09-04

Ciekawe co zmieni nowy prezes volvo mam nadzieje ze nie zrobi cięcia kosztów i nie zniesie rabatów w aso bo gdzie ja będę robił moje volvo. Przypuszczam ze ma dla nas jakieś niespodzianki w postaci nowych modeli.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.