mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nowy projektant KIA

Nowy projektant KIA

Wraz z początkiem września w dziale projektowym koncernu KIA stery przejmie Peter Schreyer. Dotychczas był to główny projektant VW oraz Audi. Po raz pierwszy w nowej firmie zaprezentuje się podczas wrześniowego salonu samochodowego w Paryżu.

Nowy projektant KIA

Nowe stanowisko Petera Schreyera związane jest z nową strategią pozycjonowania marki KIA na globalnym rynku. Człowiek ten zaprojektował wiele samochodów znanych na całym świecie oraz posiadających niemałą renomę. Przykładem może być New Beetle oraz Audi TT. Utworzenie nowej posady w koncernie wiąże się z większym naciskiem na designerską stronę procesu budowy samochodu, a także zapewni wsparcie dla trwającej właśnie restrukturyzacji obecnych modeli z gamy marki KIA.

Peter Schreyer oficjalnie obejmie posadę dopiero pierwszego września. Nadzorować będzie krajowe oraz międzynarodowe prace projektowe realizując przy tym wizję designerską KIA. Pod jego skrzydłami znajdą się centra projektowe koncernu we Frankfurcie, Los Angeles, Tokio oraz flagowym Namyang Design Center umiejscowionym w Korei.

Sam Shreyer jest bardzo zadowolony z możliwości współpracy z koncernem KIA, chwaląc go za reputację, która uzyskał dzięki solidnym produktom przy zachowaniu w miarę niskich cen. Jego nowe stanowisko jest kolejnym etapem w niezwykle udanej karierze. Dzięki swoim sukcesom stał się jednym z najbardziej poważanych projektantów w sektorze motoryzacyjnym. W latach 1994-2002 odpowiedzialny był za całkowitą reorganizację Audi, w efekcie czego powstało wiele rewolucyjnych modeli. Od 2002 roku był głównym projektantem Volkswagena, a trzy lata później został szefem zaawansowanych projektów VW.

Jego kreatywne projekty bardzo często były doceniane licznymi krajowymi, a także międzynarodowymi nagrodami, włączając w to nagrodę Design Award of the Federal Republic of Germany oraz prestiżową Red Dot Award. Kilka razy otrzymał także nagrodę German National Design Award, za pomoc w pchnięciu niemieckiego przemysłu motoryzacyjnego w kierunku rozwoju.

Najsłynniejsze projekty Petera Schreyera to: Golf IV, Golf V, Passat B5, Passat B6, Eos, Audi TT, Audi A4, A6, A8, Lamborghini Murcielago oraz Gallardo.

Czytaj także:

Picanto z dieslem (2006-07-27)

Kia Sorento lepsza niż dotąd (2006-07-19)

Azjatycki konkurent (2006-07-19)

Zobacz koniecznie: Wszystko o Kia
Tematy w artykule: Kia

Podobne wiadomości:

Kia Stonic - nowy crossover z Korei

Kia Stonic - nowy crossover z Korei

Aktualności 2017-06-13

Nowa Kia Ceed w Genewie - pierwsze zdjęcia

Nowa Kia Ceed w Genewie - pierwsze zdjęcia

Aktualności 2018-02-09

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.

Zalando Zalando