mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nowy punkt napraw powypadkowych Volvo

Nowy punkt napraw powypadkowych Volvo

Volvo Truck Center Polska uruchomiła nowy, profesjonalny i funkcjonujący zgodnie z wymogami Volvo Truck Corporation Dział Napraw Powypadkowych w punkcie Volvo Truck Center w Długołęce.

Nowy punkt napraw powypadkowych Volvo
Nowy dział powstał w ramach rozbudowy istniejącego już w Długołęce, jednego z ośmiu, w pełni zarządzanych przez Volvo punktów serwisowych Volvo Truck Center w Polsce.

Dobudowany obiekt, przylegający do istniejącego, o powierzchni 432 m2 (18 x 24 m), posiada profesjonalne stanowiska do wykonywania napraw powypadkowych i wyposażony jest w niezbędne media, takie jak: rozprowadzone sprężone powietrze, dodatkową wentylację nawiewno-wywiewną. W Dziale Napraw Powypadkowych to znajdują się ponadto: urządzenia do prostowana ram i kabin metodą na zimno, prasy i wyciągi hydrauliczne, siłowniki hydrauliczne, zestawy kotwiące, głowice korekty kształtu, urządzenia do prostowania osi, urządzenie filtrujące przy zgrzewaniu elementów kabiny, oprogramowanie komputerowe do pomiaru geometrii zawieszenia i geometrii kabin.

W związku z rozbudową obiektu w Długołęce, firma zwiększać będzie zatrudnienie, rekrutując osoby na stanowiska mechaników-blacharzy oraz pracowników nadzoru. W chwili obecnej w Volvo Truck Center w Długołęce zatrudnione są 43 osoby, w tym 28 mechaników.

W ramach współpracy organizacji Volvo Truck Center Polska ze szkołami zawodowymi o profilu mechanicznym, na terenie Volvo Truck Center w Długołęce odbywają się, dla 14 młodocianych pracowników, praktyki zawodowe, przyuczające ich do zawodu mechanika. Wraz z utworzeniem Działu Napraw Powypadkowych możliwe będzie rozszerzenie tych praktyk o zawód mechanika-blacharza.

Klientom, którzy zdecydują się na wykonanie naprawy powypadkowej pojazdu w ramach sieci Volvo Truck Center, firma Volvo Truck Center Polska oferuje możliwość skorzystania z pojazdu zastępczego na czas takiej naprawy. W chwili obecnej jest to ciągnik siodłowy Volvo FH o mocy 440 KM.
Tematy w artykule: Volvo Trucks

Podobne wiadomości:

Volvo Iron Knight - najszybsza ciężarówka na świecie

Volvo Iron Knight - najszybsza ciężarówka na...

Ciężarówki i Autobusy 2016-08-18

Ciężarowe Volvo vs. Koenigsegg - test nowej skrzyni biegów

Ciężarowe Volvo vs. Koenigsegg - test nowej...

Ciężarówki i Autobusy 2014-11-12

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Hybrydowa Honda CR-V we Frankfurcie
Hybrydowa Honda CR-V we Frankfurcie
Na salonie we Frankfurcie zadebiutuje prototyp hybrydowej Hondy CR-V. Koncept skrywa pod maską połączenie silnika benzynowego z elektrycznym.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic