mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nowy rekord prędkości

Nowy rekord prędkości

Amerykański producent super-szybkich samochodów, Shelby Supercars (SSC), poinformował ostatnio świat o nowym rekordzie ustanowionym przez jeden z produkowanych przez niego samochodów. Model Aero TT rozwinął prędkość rzędu 411 km/h i jest obecnie najszybszym produkowanym seryjnie autem.

Nowy rekord prędkości

Producent zadbał o to, aby wynik został potwierdzony przez niezależne źródło. Powołał zatem komisję weryfikacyjną Światowych Rekordów Guinessa, która potwierdziła te doniesienia. Tak więc Ultimate Aero TT jest szybsze niż Bugatti Veyron.

Poprzedni rekord wynosił 407 km/h i należał do wspomnianego Veyrona. Nie był on jednak oficjalny, z tego względu, że nie został zweryfikowany przez komisję Guinessa. Samochód dokonał tego osiągnięcia wczoraj (13 września) na zamkniętym odcinku jednej z dróg publicznych w Stanach Zjednoczonych.

Aby wynik został zaakceptowany, organizator musiał przeprowadzić dwie próby. Podczas pierwszego biegu samochód osiągnął prędkość 409 km/h. W drugim biegu jechał trochę szybciej, bo 411,71 km/h. Poprzedni potwierdzony rekord został ustalony przez szwedzkiego Koenigsegga CCR. Wynosił on 389 km/h.

Tematy w artykule: SSC Ultimate Aero

Podobne wiadomości:

Dom dla SSC Tuatara

Dom dla SSC Tuatara

Samochody luksusowe 2011-11-03

Bugatti Veyron pozbawione oficjalnego rekordu

Bugatti Veyron pozbawione oficjalnego rekordu

Samochody luksusowe 2013-04-08

Komentuj:

~KZ 2007-09-20

Nie wzieli pod uwage tego, ze w Veyronie przy 320km/h jest nadal cicho, ze ma klimatronic, nawigacje, alektryczne fotele, a deska jest z wysmienitych materialow, a nie przetopionych ActionManow i lalek Barbie.... Shelby'emu Aero TT mowimy wiec NIE:)

~miciuś 2007-09-16

Najszybszy jest Barabus TKR,osiaga 434km/h,ta zabaweczka sie przy nim chowa

~DWB 2007-09-15

Wydaje mi sie kazik ze majac taki zapas to i mach 1 nie jest przeszkoda

~kazik 2007-09-15

ja swoja beemke jechalem 250 km/h i mialem jeszcze sporo mocy zapasu, wiec te 420 to bym spoko machnal

~DWB 2007-09-14

Noo Ładek rzeczywiście ma takie same czerwone lampy i rejestracja jest tez z tylu auta. Mozna by nawet powiedzec ze sa podobne jak dwie krople wody...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.