mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nowy rozmiar opony ? więcej korzyści dla transportowców

Nowy rozmiar opony ? więcej korzyści dla transportowców

Nie wszystko, co jest przewożone na duże odległości, to bardzo ciężkie ładunki. W dziale opon użytkowych firmy Continental po wielu szczegółowych badaniach i analizach - stwierdzono, że blisko 80 procent przewozów towarowych nie wymaga stosowania opon o najwyższych indeksach nośności.

Nowy rozmiar opony ? więcej korzyści dla transportowców
Continental dostarcza już dla potrzeb transportu długodystansowego opony HTL1 o rozmiarze 445/45R19.5, w przypadku których dopuszczalne obciążenie osi, wynoszące dziewięć ton, bardzo często nie jest w pełni wykorzystywane. Chociaż wersja 445/45R19.5 opon HTL1 pozwala uzyskać zwiększoną sprawność dzięki niskim oporom toczenia to jednak opony 385/55R19.5 stanowią bardziej ekonomiczne rozwiązanie dla potrzeb długodystansowego transportu towarów niezbyt ciężkich ale dużych objętościowo.  

W porównaniu z poprzednim modelem opon HTL, skuteczne połączenie rzeźby bieżnika oraz materiałów, z których został on wykonany, pozwala uzyskiwać większe przebiegi oraz zmniejszyć opory toczenia. Przy projektowaniu nowości wykorzystano rzeźbę bieżnika oraz profil niezawodnej opony Continental 385/55R22.5 HTL1. Pozwoliło to zapewnić zwiększoną odporność na zużycie. Nowa opona HTL1 Eco-Plus w rozmiarze 385/55R19.5 pozwala także znacznie ograniczyć koszty przewozów towarowych. Zapewnia również optymalne właściwości jezdne.
    
Continental, będąc jednym z największych światowych producentów opon do pojazdów dostawczych oferuje ogumienie dostosowane do indywidualnych potrzeb użytkowników. Między innymi do lekkich i ciężkich pojazdów dostawczych, busów i samochodów terenowych. Continental jest także uznanym producentem opon marek: Continental, Uniroyal, Semperit i Barum dla pojazdów ciężarowych i autobusów. Oddział ContiBreakdownService, działający od roku 1978, dysponuje siecią autoryzowanych partnerów, zapewniających szybką pomoc i obsługę transportowców w przypadku awarii na drodze.
Tematy w artykule: opony Continental

Podobne wiadomości:

Innowacyjne sterowanie gestami od Continentala

Innowacyjne sterowanie gestami od...

Technika 2016-05-18

Najlepsze i najgorsze opony na zimę wg ADAC

Najlepsze i najgorsze opony na zimę wg ADAC

Aktualności 2014-10-08

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.