mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nowy rozmiar opony ? więcej korzyści dla transportowców

Nowy rozmiar opony ? więcej korzyści dla transportowców

Nie wszystko, co jest przewożone na duże odległości, to bardzo ciężkie ładunki. W dziale opon użytkowych firmy Continental po wielu szczegółowych badaniach i analizach - stwierdzono, że blisko 80 procent przewozów towarowych nie wymaga stosowania opon o najwyższych indeksach nośności.

Nowy rozmiar opony ? więcej korzyści dla transportowców
Continental dostarcza już dla potrzeb transportu długodystansowego opony HTL1 o rozmiarze 445/45R19.5, w przypadku których dopuszczalne obciążenie osi, wynoszące dziewięć ton, bardzo często nie jest w pełni wykorzystywane. Chociaż wersja 445/45R19.5 opon HTL1 pozwala uzyskać zwiększoną sprawność dzięki niskim oporom toczenia to jednak opony 385/55R19.5 stanowią bardziej ekonomiczne rozwiązanie dla potrzeb długodystansowego transportu towarów niezbyt ciężkich ale dużych objętościowo.  

W porównaniu z poprzednim modelem opon HTL, skuteczne połączenie rzeźby bieżnika oraz materiałów, z których został on wykonany, pozwala uzyskiwać większe przebiegi oraz zmniejszyć opory toczenia. Przy projektowaniu nowości wykorzystano rzeźbę bieżnika oraz profil niezawodnej opony Continental 385/55R22.5 HTL1. Pozwoliło to zapewnić zwiększoną odporność na zużycie. Nowa opona HTL1 Eco-Plus w rozmiarze 385/55R19.5 pozwala także znacznie ograniczyć koszty przewozów towarowych. Zapewnia również optymalne właściwości jezdne.
    
Continental, będąc jednym z największych światowych producentów opon do pojazdów dostawczych oferuje ogumienie dostosowane do indywidualnych potrzeb użytkowników. Między innymi do lekkich i ciężkich pojazdów dostawczych, busów i samochodów terenowych. Continental jest także uznanym producentem opon marek: Continental, Uniroyal, Semperit i Barum dla pojazdów ciężarowych i autobusów. Oddział ContiBreakdownService, działający od roku 1978, dysponuje siecią autoryzowanych partnerów, zapewniających szybką pomoc i obsługę transportowców w przypadku awarii na drodze.
Tematy w artykule: opony Continental

Podobne wiadomości:

Najlepsze i najgorsze opony na lato - test ADAC 2015

Najlepsze i najgorsze opony na lato - test...

Technika 2015-03-06

Test opon zimowych - GTÜ 2014/2015

Test opon zimowych - GTÜ 2014/2015

Aktualności 2014-10-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowy Mercedes CLS już dostępny. Znamy polskie ceny
Nowy Mercedes CLS już dostępny. Znamy polskie ceny
Polscy klienci mogą już składać zamówienia na nowego Mercedesa CLS. Model, który zadebiutował pod koniec listopada na salonie motoryzacyjnym w Los Angeles kosztuje od 350 500 zł.