mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nowy rywal Panamery i Rapide

Nowy rywal Panamery i Rapide

Bentley powoli przygotowuje samochód, który będzie mógł stanąć bezpośrednio w rywalizacji z Astonem Rapide, Porsche Panamerą i Quattroporte.

Nowy rywal Panamery i Rapide
Samochód ma być plasowany w gamie marki poniżej Continentala i Flying Spura i ma być jej najtańszym, jeśli takiego słowa można użyć, pojazdem. Auto będzie zatem gdzieś pomiędzy Mercem CLS i przyszłym czterodrzwiowym BMW Serii 6 a tymi powyżej, z ceną w okolicach 85 tysięcy funtów, gdy za Rapide trzeba dać obecnie 140 tysięcy.

Samochód będzie połączeniem stylistycznym kilku modeli - przód jak z Continentala GT, tył troszkę z Mulsanne i też Continentala, a profil niesamowicie przypomina nam Audi A7.

Za silnik będzie robiło czterolitrowe turbo, V8 naturalnie, przygotowane wspólnie z Audi. Napęd na cztery koła i ośmiobiegowa skrzynia biegów to także ciekawe rzeczy warte wspomnienia. Mocą rozwijaną przez jednostkę, która w przyszłym roku trafi także do Conti', będą 450 konie mechaniczne.

Nie wiemy jeszcze niestety kiedy Bentley planuje wprowadzenie modelu do sprzedaży.

Podobne wiadomości:

Bentley Continental - ostatnia seria na pożegnanie

Bentley Continental - ostatnia seria na...

Samochody luksusowe 2017-07-27

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Traficar na kolejnych stacjach Orlen
Traficar na kolejnych stacjach Orlen
Już niebawem na kolejnych 19 stacjach należących do PKN Orlen będzie można wypożyczać samochody na minuty należące do Traficar. Auta dostępne w ramach carsharingu będą dostępne na 50 stacjach paliw płockiego koncernu.