mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nowy rywal Panamery i Rapide

Nowy rywal Panamery i Rapide

Bentley powoli przygotowuje samochód, który będzie mógł stanąć bezpośrednio w rywalizacji z Astonem Rapide, Porsche Panamerą i Quattroporte.

Nowy rywal Panamery i Rapide
Samochód ma być plasowany w gamie marki poniżej Continentala i Flying Spura i ma być jej najtańszym, jeśli takiego słowa można użyć, pojazdem. Auto będzie zatem gdzieś pomiędzy Mercem CLS i przyszłym czterodrzwiowym BMW Serii 6 a tymi powyżej, z ceną w okolicach 85 tysięcy funtów, gdy za Rapide trzeba dać obecnie 140 tysięcy.

Samochód będzie połączeniem stylistycznym kilku modeli - przód jak z Continentala GT, tył troszkę z Mulsanne i też Continentala, a profil niesamowicie przypomina nam Audi A7.

Za silnik będzie robiło czterolitrowe turbo, V8 naturalnie, przygotowane wspólnie z Audi. Napęd na cztery koła i ośmiobiegowa skrzynia biegów to także ciekawe rzeczy warte wspomnienia. Mocą rozwijaną przez jednostkę, która w przyszłym roku trafi także do Conti', będą 450 konie mechaniczne.

Nie wiemy jeszcze niestety kiedy Bentley planuje wprowadzenie modelu do sprzedaży.

Podobne wiadomości:

Kolejni producenci wycofują się z salonu w Paryżu

Kolejni producenci wycofują się z salonu w...

Aktualności 2016-09-20

Naim, czyli Bentley wśród systemów audio

Naim, czyli Bentley wśród systemów audio

Samochody luksusowe 2016-10-19

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka
Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka
Już niebawem katowicki oddział GDDKiA ogłosi ponowny przetarg na budowę drugiej jezdni drogi ekspresowej trasy S1 do lotniska Katowice. Pierwszy przetarg trwał dwa lata i został kilka dni temu unieważniony.