mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nowy serwis Mercedesa

Nowy serwis Mercedesa

W Pyskowicach rozpoczął działalność kolejny autoryzowany punkt serwisowy samochodów dostawczych i ciężarowych Mercedes-Benz, uruchomiony przez spółkę transportową Viva-Trans Sp. z o.o. Serwis został zaprojektowany i działa ze szczególnym uwzględnieniem specyfiki klientów ciężarowych. Jego otwarcie jest kolejnym elementem jakościowej i ilościowej rozbudowy sieci dealersko-serwisowej samochodów cieżarowych Mercedes-Benz. W zeszłym roku otwartych zostało 6 punktów.

Nowy serwis Mercedesa

Wszystko w jednym miejscu

Nowy serwis Viva-Trans w Pyskowicach na Górnym Śląsku to jedna z najnowocześniejszych autoryzowanych stacji obsługi samochodów użytkowych Mercedes-Benz w regionie. Obiekt powstał na działce powierzchni ponad 3 ha. Znajdują się w nim hale mieszczące: warsztat mechaniczny, serwis blacharsko-lakierniczy, automatyczną myjnię dla samochodów ciężarowych, Okręgową Stację Kontroli Pojazdów oraz część administracyjno-biurową.

Warsztat mechaniczny mieści 8 stanowisk naprawczych i pracuje w nim 15 wykwalifikowanych mechaników. Serwis działa w godzinach 7-21 w dni powszednie, a w soboty - 8-14. Poza tymi godzinami klienci również nie pozostają bez opieki. Dwa bardzo dobrze wyposażone samochody serwisowe dojadą do uszkodzonego samochodu użytkowego i w wielu przypadkach naprawią go na miejscu zdarzenia w ramach Service24h Mercedes-Benz - 24 godziny na dobę.

Serwis blacharski wyposażony jest w dwa stanowiska do prostowania kabin i ram, wykorzystujący podczas napraw plazmowe urządzenia do miejscowego podgrzewania części, co pozwala na prostowanie stalowych elementów bez konieczności demontażu. Warsztat lakierniczy ma komorę długości ponad 12 m, co stanowi ewenement na skalę krajową. Pozwala ona na lakierowanie kompletnego samochodu.

Automatyczna myjnia dla samochodów ciężarowych posiada funkcję ręcznego sterowania. Dzięki temu mycie pojazdów z różnego rodzaju nadbudówkami, spojlerami czy owiewkami jest bezpieczne. Myjnia wyposażona jest również w urządzenie wysokociśnieniowe umożliwiające mycie miejsc trudnodostępnych dla szczotki automatycznej. Ważnym aspektem jest również ekologiczna technologia myjni (nawet 80% wykorzystywanej wody po oczyszczeniu trafia z powrotem do jej obiegu).

Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów działająca w serwisie Viva-Trans w Pyskowicach wykonuje przeglądy rejestracyjne pojazdów osobowych, dostawczych, ciężarowych oraz autobusów wszystkich marek.

"Jesteśmy firmą transportową. Z doświadczenia znamy problemy i oczekiwania kierowców i właścicieli samochodów ciężarowych. Uruchomienie własnego serwisu Mercedes-Benz związane było z naszą strategią rozwoju - poszukiwania nowych rozwiązań w procesie transportowym oraz redukcji kosztów własnych. Ponadto wierzymy, iż jest to dochodowa inwestycja - podkreśla Przemysław Suchiński, Prezes Zarządu Viva-Trans.

"Szczególnie ważny jest dla Nas komfort kierowców czekających na odbiór auta, dlatego w ramach akcji 'Kierowco, zaplanuj przerwę' przygotowujemy zaplecze z pokojami wypoczynkowymi dla klientów serwisu - dodaje Stanisław Świątek, dyrektor zarządzający.


Konsekwentny rozwój

W sieci serwisowej Mercedes-Benz 45 stacji obsługuje samochody dostawcze, a 30 - samochody ciężarowe. Wszystkie nowe serwisy samochodów ciężarowych są dedykowane ciężkim pojazdom. W zeszłym roku powstało 6 takich punktów w: Pietrzykowicach koło Wrocławia, Nowym Sączu, Szczecinie, Komornikach koło Poznania, Brzozie koło Bydgoszczy i Przylepie k. Zielonej Góry. W tym roku uruchomione zostały stacje w Modlniczce koło Krakowa oraz Pyskowicach w aglomeracji śląskiej i planowane jest otwarcie kolejnych dwóch.

"Rozwój sieci serwisowej i poprawa jakości obsługi klienta jest naszym priorytetem, który pozostał aktualny pomimo zmian rynkowych. Przygotowując się na dalszy rozwój gospodarczy wspólnie z naszymi partnerami pracujemy nad dopasowaniem sieci do wymagań polskiego rynku, który jest jednym z większych w UE - komentuje Przemysław Rajewski, dyrektor Działu Rozwoju Sieci Dealerskiej i Szkoleń w Mercedes-Benz Polska.


Podobne wiadomości:

Mercedes Sprinter - pierwsze zdjęcia wnętrza

Mercedes Sprinter - pierwsze zdjęcia wnętrza

Ciężarówki i Autobusy 2017-12-05

Nowy Mercedes CLS już dostępny. Znamy polskie ceny

Nowy Mercedes CLS już dostępny. Znamy polskie...

Aktualności 2017-12-19

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!
Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!
Audi A1 to najmniejszy model w gamie niemieckiego producenta. Samochód debiutuje w pięciodrzwiowej wersji Sportback. Producent raczej nie wprowadzi do sprzedaży wariantu trzydrzwiowego.