mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nowy serwis Scanii

Nowy serwis Scanii

W czerwcu 2008 Scania uruchomiła 29. w Polsce serwis swoich pojazdów. Nowa stacja obsługi powstała w mieście, w którym Scania przed 15 laty uruchomiła produkcję pojazdów i gdzie obecnie znajduje się europejskie centrum produkcji autobusów miejskich - Scania Production Słupsk.

Nowy serwis Scanii
W uroczystej inauguracji, oprócz zaproszonych klientów, właścicieli firm transportowych uczestniczyli przedstawiciele MZK Słupsk, który od kilku lat eksploatuje autobusy Scania zasilane etanolem, przedstawiciele fabryki, Gert Flodkvist i Sylwester Wojewódzki, kierownictwo Scania Polska i gdańskiego oddziału Scania.

Podczas uroczystości kierownik warsztatu, Krzysztof Gazda otrzymał z rąk Dyrektora Generalnego Scania Polska Alexandra Vlaskampa certyfikat DOS  - (Dealers Operating Standards) - gwarantujący najwyższą jakości usług.

Przemawiając do zebranych Alexander Vlaskamp  zapowiedział, że w najbliższym czasie Scania zainwestuje w Polsce ok. 40 mln złotych w rozwój sieci serwisowej, budowę kilku nowych stacji serwisowych oraz rozbudowę i doposażenie istniejących. Obecnie Scania Polska prowadzi intensywne prace nad wyborem lokalizacji.

Najnowszy, 29. serwis Scania, zlokalizowany w Głobinie pod Słupskiem, dysponuje pięcioma stanowiskami, w tym jednym przejazdowym. Serwis wyposażono w pełne specjalistyczne wyposażenie do wykonywania przeglądów i napraw gwarancyjnych oraz pogwarancyjnych. Obecnie warsztat zatrudnia 7 osób, w tym pięciu mechaników.

Kierownik Krzysztof Gazda związany jest ze Scania od 1994 roku. W przeszłości pracował w fabryce Scania Production Słupsk, gdzie przeszedł wszystkie szczeble kariery od mechanika po kierownika inż. produkcji, a także w dziale wsparcia technicznego w Scania Polska.
Tematy w artykule: Scania

Podobne wiadomości:

Luksusowa Scania prosto z Polski

Luksusowa Scania prosto z Polski

Ciężarówki i Autobusy 2017-06-29

Scania prezentuje nową serię R

Scania prezentuje nową serię R

Ciężarówki i Autobusy 2016-08-25

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Suzuki przygotowuje w tym roku dwie ważne premiery, a jedną z nich jest zupełnie nowe Jimny. W sieci pojawiły się właśnie pierwsze zdjęcia tego modelu, a my znamy już pierwsze szczegóły na temat czwartej generacji.

Zalando Zalando