mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nowy serwis ciężarówek Mercedes-Benz pod Wrocławiem

Nowy serwis ciężarówek Mercedes-Benz pod Wrocławiem

Jeden z największych autoryzowanych dealerów marki Mercedes Benz w Polsce - firma Mirosław Wróbel - poszerzyła właśnie swoją działalność. Tuż przy autostradzie A4 w Pietrzykowicach koło Wrocławia powstał nowy serwis samochodów ciężarowych.

Nowy serwis ciężarówek Mercedes-Benz pod Wrocławiem

Najnowszy Autoryzowany Serwis Samochodów Ciężarowych Mirosław Wróbel Sp. z o.o. powstał niedaleko autostrady A4 w Pietrzykowicach koło Wrocławia. Zajmuje on obszar 3 hektarów, natomiast sama lokalizacja została bardzo dobrze zaplanowana pod kątem logistyki. Położenie pozwala na sprawny i przede wszystkim szybki dojazd do stacji prosto z autostrady.

Na zajmowanej przez serwis powierzchni  znajduje się duży monitorowany plac parkingowy oraz manewrowy. W skład kompleksu budynków o łącznej powierzchni 2.400 m2 wchodzi przestronny magazyn części zamiennych i warsztat, gdzie znajduje się 10 profesjonalnych stanowisk serwisowo-diagnostycznych.

Przy budowie stacji w Pietrzykowicach postawiono na podejście do kierowców. Specjalnie dla tych, którzy zostawią ciężarówkę na naprawę całodzienną przygotowano specjalny pokój dzienny wyposażony w kuchnię, kącik wypoczynkowy oraz łazienkę. Oczekujący na naprawę będą mogli zatrzymać się na noc, mając do dyspozycji przytulne pokoje hotelowe. To wszystko jest efektem badań, jakie przeprowadziły władze firmy przed otwarciem własnej stacji. "Przed otwarciem stacji zwiedziliśmy wiele stacji obsługi w Polsce i Niemczech, aby sprawdzić, jak powinien wyglądać superprofesjonalny serwis" - powiedział Marcin Skowroński, dyrektor Oddziału Pietrzykowice. Prezes spółki, Mirosław Wróbel podkreślił to słowami: "Profesjonalna i dostosowana do potrzeb klienta obsługa serwisowa to nasz priorytet. Dlatego zatrudniamy tylko najlepszych fachowców, którym cały czas oferujemy szkolenia merytoryczne i z zakresu obsługi klienta".

Przy okazji prezentacji nowego obiektu, zaprezentowano nową generację modelu Actros. Jest to już trzecia odsłona flagowego pojazdu ciężarowego spod znaku trójramiennej gwiazdy. W porównaniu z poprzednikiem doszło do 37 zmian w obrębie ekonomiki, komfortu, bezpieczeństwa oraz designu. Po raz pierwszy Actros został wyposażony standardowo w zautomatyzowaną skrzynię biegów Mercedes Powershift 2. W modelu można zamówić czujniki deszczu i światła, wskaźnik stanu akumulatora, biksenonowe reflektory, czy regulowane łóżko górne z podgrzewaniem. Nowy Actros ma być nie tylko komfortowy, ale także oszczędny. W czasie jazd testowych w warunkach laboratoryjnych samochód spalał jedynie 19,44l/100km. W przeliczeniu daje to niecałe 0,8l/100tkm (tonokilometrów).

Zobacz koniecznie: Wszystko o Mercedes
Tematy w artykule: Mercedes Mercedes Actros

Podobne wiadomości:

Nowy Mercedes CLS już dostępny. Znamy polskie ceny

Nowy Mercedes CLS już dostępny. Znamy polskie...

Aktualności 2017-12-19

Mercedes Sprinter - pierwsze zdjęcia wnętrza

Mercedes Sprinter - pierwsze zdjęcia wnętrza

Ciężarówki i Autobusy 2017-12-05

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.