mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nowy serwis w sieci Mercedes-Benz

Nowy serwis w sieci Mercedes-Benz

Mercedes-Benz Lenartowicz otworzył we wrześniu nową autoryzowaną stację obsługi, dedykowaną samochodom ciężarowym. - Czasy są trudne i trzeba dokładnie analizować każdą inwestycję. Jednakże myślę perspektywicznie, dlatego podjąłem decyzję o uruchomieniu nowego kompleksu usługowego - powiedział Andrzej Lenartowicz, autoryzowany dealer Mercedes-Benz.

Nowy serwis w sieci Mercedes-Benz

Z kolei dla Mercedes-Benz Polska - rozwój sieci serwisowej, zwłaszcza stacji dedykowanych pojazdom ciężarowym, i dalsza poprawa jakości obsługi klienta jest priorytetem, który pozostał aktualny pomimo zmian rynkowych - podkreślił Przemysław Rajewski, dyrektor działu rozwoju sieci dealerskiej i szkoleń. Efektem tej konsekwentnie realizowanej strategii i współpracy jest otwarcie w tym roku kolejnej stacji obsługi ciężkich pojazdów  Mercedes-Benz - tym razem w Niemcach pod Lublinem.

Nowy serwis samochodów ciężarowych położony jest ok. 7 km od siedziby firmy w Lublinie (w kierunku na Białystok). Lokalizacja obiektu jest perspektywiczna - będzie znajdować się tuż przy planowanej obwodnicy Lublina i Niemiec. Stacja obsługi powstała na działce o powierzchni 2,36 ha i została dostosowana do aktualnych potrzeb regionalnego rynku.

Od kwietnia 2009r. firma Lenartowicz sprzedawała i serwisowała samochody ciężarowe Mercedes-Benz oraz Fuso Canter w swojej dotychczasowej siedzibie, przy al. Spółdzielczości Pracy w Lublinie. Jednakże ta lokalizacja nie spełniała wszystkich wymagań coraz większej grupy klientów, dlatego Andrzej Lenartowicz zdecydował się na przeniesienie działalności serwisowej na nowy teren.  - Początkowo w warsztacie w Niemcach będą tylko 2 kanały obsługowe z 4 stanowiskami naprawczymi, jednakże wszystko jest przygotowane do powiększenia go o kolejne 7, kiedy będzie taka potrzeba - dodaje Wojciech Sobiesiak, szef sprzedaży samochodów ciężarowych w spółce Lenartowicz.

Od samego początku warsztat jest przygotowany do profesjonalnej obsługi klientów. Cały zespół, składający się z 8 mechaników, przeszedł cykl szkoleń dotyczących samochodów ciężarowych Mercedes-Benz. Mechanicy mają do dyspozycji nowoczesną i przestronną halę warsztatową z linią diagnostyczną MAHA. Linia diagnostyczna Eurosystem IW7 posiada cyfrowy system odczytu i rejestracji sygnałów i umożliwia kompleksowe badanie stanu technicznego pojazdów, w tym regulację siłowników, kontrolę siły hamowania, badania za pomocą dymomierza i analizatora spalin. Wyniki pomiarów oraz końcowy wynik badania mogą być eksportowane do dowolnej bazy danych oraz w dowolny sposób przetwarzane. Serwis dysponuje również obszernym magazynem  oryginalnych części zamiennych Mercedes-Benz, w którym znajduje się ok. 90 proc. potrzebnych części. Te, których nie ma na składzie, są zamawiane w Europejskim Centrum Logistycznym w Warszawie i w ciągu 24 godzin trafiają do serwisu. Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów może dokonywać przeglądów samochodów osobowych, dostawczych, ciężarowych i autobusów wszystkich marek. Z kolei dla kierowców oczekujących na odbiór auta został przygotowany minihotel z 4 pokojami, zaplecze sanitarne z prysznicami oraz kuchenne.

O firmie:

Początki działalności firmy Lenartowicz w branży motoryzacyjnej sięgają roku 1997, kiedy to lubelski przedsiębiorca budowlany Andrzej Lenartowicz postanowił zdywersyfikować swoją działalność. Od 2000r. firma związana jest z Mercedes-Benz. 1 marca 2000 r. została podpisana umowa dealerska obejmująca sprzedaż i serwis samochodów Mercedes-Benz, osobowych a później również dostawczych, oraz Chrysler i Jeep. Już w 2001 r. dotychczasowy obiekt okazał się niewystarczający dla potrzeb prężnie rozwijającej się firmy i w listopadzie 2001 r. otwarty został nowy salon i serwis w Al. Spółdzielczości Pracy w Lublinie, gdzie mieści się siedziba firmy.


Podobne wiadomości:

Nowy Mercedes Klasy A - pierwsze zdjęcia wnętrza

Nowy Mercedes Klasy A - pierwsze zdjęcia...

Aktualności 2017-11-27

Kicherer poprawia AMG

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.

Zalando Zalando