mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nowy serwis w sieci Mercedes-Benz

Nowy serwis w sieci Mercedes-Benz

Mercedes-Benz Lenartowicz otworzył we wrześniu nową autoryzowaną stację obsługi, dedykowaną samochodom ciężarowym. - Czasy są trudne i trzeba dokładnie analizować każdą inwestycję. Jednakże myślę perspektywicznie, dlatego podjąłem decyzję o uruchomieniu nowego kompleksu usługowego - powiedział Andrzej Lenartowicz, autoryzowany dealer Mercedes-Benz.

Nowy serwis w sieci Mercedes-Benz

Z kolei dla Mercedes-Benz Polska - rozwój sieci serwisowej, zwłaszcza stacji dedykowanych pojazdom ciężarowym, i dalsza poprawa jakości obsługi klienta jest priorytetem, który pozostał aktualny pomimo zmian rynkowych - podkreślił Przemysław Rajewski, dyrektor działu rozwoju sieci dealerskiej i szkoleń. Efektem tej konsekwentnie realizowanej strategii i współpracy jest otwarcie w tym roku kolejnej stacji obsługi ciężkich pojazdów  Mercedes-Benz - tym razem w Niemcach pod Lublinem.

Nowy serwis samochodów ciężarowych położony jest ok. 7 km od siedziby firmy w Lublinie (w kierunku na Białystok). Lokalizacja obiektu jest perspektywiczna - będzie znajdować się tuż przy planowanej obwodnicy Lublina i Niemiec. Stacja obsługi powstała na działce o powierzchni 2,36 ha i została dostosowana do aktualnych potrzeb regionalnego rynku.

Od kwietnia 2009r. firma Lenartowicz sprzedawała i serwisowała samochody ciężarowe Mercedes-Benz oraz Fuso Canter w swojej dotychczasowej siedzibie, przy al. Spółdzielczości Pracy w Lublinie. Jednakże ta lokalizacja nie spełniała wszystkich wymagań coraz większej grupy klientów, dlatego Andrzej Lenartowicz zdecydował się na przeniesienie działalności serwisowej na nowy teren.  - Początkowo w warsztacie w Niemcach będą tylko 2 kanały obsługowe z 4 stanowiskami naprawczymi, jednakże wszystko jest przygotowane do powiększenia go o kolejne 7, kiedy będzie taka potrzeba - dodaje Wojciech Sobiesiak, szef sprzedaży samochodów ciężarowych w spółce Lenartowicz.

Od samego początku warsztat jest przygotowany do profesjonalnej obsługi klientów. Cały zespół, składający się z 8 mechaników, przeszedł cykl szkoleń dotyczących samochodów ciężarowych Mercedes-Benz. Mechanicy mają do dyspozycji nowoczesną i przestronną halę warsztatową z linią diagnostyczną MAHA. Linia diagnostyczna Eurosystem IW7 posiada cyfrowy system odczytu i rejestracji sygnałów i umożliwia kompleksowe badanie stanu technicznego pojazdów, w tym regulację siłowników, kontrolę siły hamowania, badania za pomocą dymomierza i analizatora spalin. Wyniki pomiarów oraz końcowy wynik badania mogą być eksportowane do dowolnej bazy danych oraz w dowolny sposób przetwarzane. Serwis dysponuje również obszernym magazynem  oryginalnych części zamiennych Mercedes-Benz, w którym znajduje się ok. 90 proc. potrzebnych części. Te, których nie ma na składzie, są zamawiane w Europejskim Centrum Logistycznym w Warszawie i w ciągu 24 godzin trafiają do serwisu. Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów może dokonywać przeglądów samochodów osobowych, dostawczych, ciężarowych i autobusów wszystkich marek. Z kolei dla kierowców oczekujących na odbiór auta został przygotowany minihotel z 4 pokojami, zaplecze sanitarne z prysznicami oraz kuchenne.

O firmie:

Początki działalności firmy Lenartowicz w branży motoryzacyjnej sięgają roku 1997, kiedy to lubelski przedsiębiorca budowlany Andrzej Lenartowicz postanowił zdywersyfikować swoją działalność. Od 2000r. firma związana jest z Mercedes-Benz. 1 marca 2000 r. została podpisana umowa dealerska obejmująca sprzedaż i serwis samochodów Mercedes-Benz, osobowych a później również dostawczych, oraz Chrysler i Jeep. Już w 2001 r. dotychczasowy obiekt okazał się niewystarczający dla potrzeb prężnie rozwijającej się firmy i w listopadzie 2001 r. otwarty został nowy salon i serwis w Al. Spółdzielczości Pracy w Lublinie, gdzie mieści się siedziba firmy.


Podobne wiadomości:

Mercedes publikuje ceny pickupa Klasy X

Mercedes publikuje ceny pickupa Klasy X

Aktualności 2017-09-18

Mercedes-AMG Project One - Z F1 na drogi

Mercedes-AMG Project One - Z F1 na drogi

Premiery 2017-09-14

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Volkswagen Golf Sportsvan odświeżony
Volkswagen Golf Sportsvan odświeżony
Już za kilka tygodni na salonie we Frankfurcie będziemy mogli zobaczyć odświeżoną wersję rodzinnego Golfa Sportsvan. Producent zmienił wygląd, wzbogacił wyposażenie i odświeżył gamę silników.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic