mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nowy silnik Toyoty z polskiego zakładu

Nowy silnik Toyoty z polskiego zakładu

30 sierpnia 2010 roku Toyota Motor Industries Poland w Jelczu-Laskowicach oficjalnie rozpoczęła produkcję nowego silnika diesla o pojemności 1.4 litra. Nowa jednostka napędowa będzie dostarczana do montowni Toyoty w Wielkiej Brytanii, Francji, Turcji oraz Republice Południowej Afryki.

Nowy silnik Toyoty z polskiego zakładu
Silnik 1.4 D-4D  będzie montowany w kluczowych dla rynku europejskiego modelach Toyota Auris,Toyota Yaris oraz w modelu Toyota Corolla. Silnik o pojemności 1.4 litra będzie montowany na tej samej linii produkcyjnej co dotychczasowe produkty TMIP, czyli jednostki wysokoprężne o pojemności 2.0 oraz 2.2 litra.

Nowa jednostka napędowa charakteryzuje się wysoka wydajnością i obniżonym poziomem emisji dwutlenku węgla. Parametry te udało się uzyskać dzięki nowym wtryskiwaczom piezoelektrycznym, podniesieniu wydajności układu chłodzenia systemu recyrkulacji spalin (EGR) oraz zastosowaniu kolektora wylotowego ze stali nierdzewnej z opcjonalnym filtrem cząstek stałych (DPF).

W roku kalendarzowym 2009 w jelczańskiej fabryce wyprodukowano blisko 69 500 silników, natomiast w ciągu pięciu lat działalności TMIP, od rozpoczęcia produkcji w marcu 2005 do marca bieżącego roku, do montowni Toyoty w Wielkiej Brytanii, Turcji oraz republice Południowej Afryki zostało wysłanych w sumie 524 056 silników, które trafiły do czterech różnych modeli Toyoty: Avensis, Auris, Verso i Corolla.

W Polsce znajdują się 2 zakłady produkcyjne Toyoty – zlokalizowana w Jelczu-Laskowicach fabryka Toyota Motor Industries Poland (TMIP) oraz Toyota Motor Manufacturing Poland (TMMP) z siedzibą w Wałbrzychu. W TMMP produkowane są skrzynie biegów oraz silniki benzynowe o pojemności 1,0 litra. Poziom inwestycji Toyoty w Polsce wynosi obecnie ponad 3,05 miliarda złotych (767 milionów euro), a zatrudnienie w obu fabrykach Toyoty w Polsce wynosi około 2900 pracowników.

Podobne wiadomości:

Będzie Murano z silnikiem Diesla

auto motor i sport 0000-00-00

Toyota Yaris GRMN do kupienia w internecie

Toyota Yaris GRMN do kupienia w internecie

Aktualności 2017-07-25

Komentuj:

~Gabongo 2010-09-15

Nie "z polskiego zakładu", tylko z zakładu z Polski! Polski przemysł motoryzacyjny już praktycznie nie istnieje!!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Odświeżona Mazda 6 zadebiutuje w Genewie
Odświeżona Mazda 6 zadebiutuje w Genewie
Japoński producent przygotowuje się do salonu motoryzacyjnego w Genewie. Na halach wystawowych pojawi się odświeżona Mazda 6. Znamy już listę zmian w tym modelu.