mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nowy silnik Volvo Trucks

Nowy silnik Volvo Trucks

Firma Volvo Trucks uruchomiła produkcję nowej wersji jednostki napędowej D13A. Nowy 360-konny motor wypełni aktualną gamę silników Volvo o mocy 400 i 520 KM.

Nowy silnik Volvo Trucks

Nowa jednostka została opracowana specjalnie dla modeli Volvo FH przeznaczonych dla transportu regionalnego zi w miarę lekkim ładunkiem gdzie zazwyczaj ważniejsza jest moc silnika niż rozwijana prędkość maksymalna. Takie możliwości ma dawać nowy silnik D13 z powiększonymi cylindrami. Maksymalny moment obrotowy nowej jednostki wynosi 1800 Nm dzięki czemu auto dysponuje wystarczającą mocą już na samym początku ruszania.

”Według naszych danych istnieje spore zapotrzebowanie na takie silniki D13” – powiedział Mats Franzen, menadżer rozwoju i produkcji silników w Volvo.

Technologia jaką zastosowano w nowej jednostce pokrywa się z tą jaka występuje w mocniejszych silnikach tej gamy. Jest to 6-cylindrowy, doładowany silnik diesla wyposażony w turbo oraz intercooler. D13A 360 KM spełnia naturalnie nowe normy emisji spalin Euro4. Silniki w sprzedaży powinny pojawić się wiosną 2006 roku.

Czytaj także:

Pijani za kierownicą ciężarówki 2005-12-16

Najbardziej ekologiczne Volvo 2005-09-09

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.