mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nowy spojler dachowy DAFa

Nowy spojler dachowy DAFa

Firma DAF wprowadza nowy, lżejszy spojler dachowy. Wyjątkowy mechanizm regulacji umożliwia większy zakres dostosowania, co znacznie ułatwia kierowcy ustawienie spojlera na optymalnej wysokości.

Nowy spojler dachowy DAFa
Nowy spojler dachowy doskonale komponuje się z programem DAF ATe (Advanced Transport Efficiency), który ma na celu zmniejszanie zużycia paliwa i poziomu emisji zanieczyszczeń przy jednoczesnym polepszaniu wydajności pojazdu.

Nowy spojler dachowy będzie dostępny pod koniec lata w ramach wyposażenia opcjonalnego dla wszystkich modeli XF105 z kabiną Space Cab. Główną cechą wyróżniającą nowy spojler jest większy zakres regulacji, co oznacza możliwość stosowania go w ciągnikach niskopodłogowych. Nowy, regulowany spojler dachowy jest o 25 kg lżejszy od starszej wersji, co przyczynia się do zwiększenia nośności pojazdu.

Szczególną cechą nowego spojlera dachowego, zaprojektowanego specjalnie do modeli XF105 z kabiną Space Cab, jest możliwość montażu za pomocą mechanizmu regulacji. Ułatwia on kierowcy regulację spojlera za pomocą trzpienia zamocowanego do tylnej ściany kabiny lub wewnątrz osłon bocznych. Zapewnia to ustawienie spojlera na odpowiedniej wysokości, co może przyczynić się do zmniejszenia zużycia paliwa nawet o kilka procent.

Nowy spojler dachowy doskonale komponuje się z programem DAF ATe, który stanowi kompleksową ofertę rozwiązań mających na celu dalsze zmniejszanie zużycia paliwa i emisji zanieczyszczeń oraz zwiększanie wydajności pojazdu. Program obejmuje również udoskonalenia wprowadzone do silnika PACCAR MX o pojemności 12,9 l. Należą do nich nowe tłoki i całkowicie obudowany moduł kolektora wydechowego, dzięki czemu możliwe jest ograniczenie zużycia paliwa o 3%. Ponadto silnik automatycznie wyłącza się po pięciu minutach pracy na obrotach jałowych, a fabrycznie ustawiona prędkość maksymalna jest ograniczona do 85 zamiast 89 km/h. Umożliwia to uzyskanie zmniejszenia zużycia paliwa i emisji CO2 o 2-3%. Aby zwiększyć świadomość kierowców, w nowych pojazdach na głównym wyświetlaczu na desce rozdzielczej podawane są informacje dotyczące aktualnego i wcześniejszego zużycia paliwa.

Podobne wiadomości:

KE bada niemiecką płacę minimalną dla kierowców

KE bada niemiecką płacę minimalną dla...

Ciężarówki i Autobusy 2015-05-21

Inteligentny tempomat lepszy od mistrza ecodrivingu

Inteligentny tempomat lepszy od mistrza...

Ciężarówki i Autobusy 2015-05-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.