mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nowy sprzęt dla drogówki

Nowy sprzęt dla drogówki

70 tysięcy narkotestów, 2313 mobilnych terminali, 1000 alkotestów, 50 fotoradarów i 10 wideorejestratorów trafiło do policjantów ruchu drogowego w całej Polsce. Zakup sprzętu został sfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Sektorowego Programu Operacyjnego Transport 2004-2006. Wszystko po to, aby poprawić bezpieczeństwo na krajowych drogach.

Nowy sprzęt dla drogówki
Komenda Główna Policji w ramach Sektorowego Programu Operacyjnego Transport 2004-2006 zrealizowała pięć projektów, których głównym założeniem było poprawienie stanu bezpieczeństwa na polskich drogach. Przedsięwzięcie zostało sfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, z którego pochodziło 75% funduszy. Dzięki temu policjanci ruchu drogowego z całej Polski otrzymali 70 tysięcy narkotestów, 2313 mobilnych terminali, które są przystosowane do zamontowania w radiowozie, 1000 alkotestów, które trafią do jednostek Policji, 50 fotoradarów i 10 wideorejestratorów.

Dzięki narkotestom policjant kontrolujący kierowcę auta będzie miał praktycznie natychmiastową informację, czy prowadził on pod wpływem środków odurzających. Mobilne terminale przydadzą się na przykład do dokładniejszej wymiany danych dotyczących zdarzeń drogowych, włącznie z podaniem współrzędnych geograficznych miejsca takiego zdarzenia. Każdy z tych pięciu projektów zakłada poprawę bezpieczeństwa tych, którzy poruszają się po polskich drogach.
Tematy w artykule: KGP

Podobne wiadomości:

2012 rok był bezpieczniejszy na drogach

2012 rok był bezpieczniejszy na drogach

Aktualności 2013-01-08

Te auta najczęściej kradli w 2013 roku

Te auta najczęściej kradli w 2013 roku

Aktualności 2014-01-13

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.