mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nowy stary Passat dla Chin

Nowy stary Passat dla Chin

Spółka Shanghai Volkswagen będzie produkowała nową topową wersję modelu Volkswagen Passat, która bazować ma na wycofanej dopiero co z produkcji poprzedniej generacji tego modelu.

Nowy stary Passat dla Chin

Volkswagen Passat Linqyu został zaprojektowany przez studio SVW Design Centre wyłącznie na chiński rynek i ma wpasować się idealnie w gusta właśnie chińskich klientów. Zanim jeszcze auto to pojawiło się w sprzedaży, już złożonych zostało na nie ponad 4.000 zamówień.

Chiński Passat stanowi mieszankę poprzedniej generacji tego auta z najnowszą, która w tym roku pojawiła się w sprzedaży. Z nowego Passata wzięto przede wszystkim chromowany grill, taki sam jaki pojawił się też w modelu Jetta, tylne światła, błotnik oraz pokrywę bagażnika. Pozostałe elementy nadwozia to już starsze rozwiązania.

Nowy model dostępny będzie w sześciu różnych wariantach. Cztery z nich dostępne będą z 1,8-litrowym silnikiem o mocy 150 KM, z manualną lub automatyczną skrzynią biegów oraz z pakietem wyposażenia Comfortline lub Highline. Z kolei wersja z silnikiem 2,8 V6 o mocy 190 KM oferowana będzie wyłącznie z automatyczną przekładnią i z dwoma pakietami - Highline bądź najbogatszym Flagship.

W ostatnich latach Volkswagen zainwestował łącznie 300 mln euro w produkcję i sprzedaż swoich modeli w Chinach. Od 2000 roku, od czasu gdy wytwarzany jest przez spółkę Shanghai Volkswagen model Passat, auto to sprzedało się już w liczbie 410 tys. egzemplarzy.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.