mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nowy system Dynafleet od Volvo

Nowy system Dynafleet od Volvo

Volvo Trucks wprowadza na rynek nową, ulepszoną wersję swojego systemu informacji transportowej Dynafleet. System oparty na technologii internetowej pozwala wszystkim użytkownikom na dostosowywanie subskrypcji do swoich potrzeb, poprzez wybór poszczególnych usług.

Nowy system Dynafleet od Volvo
Nowy system Dynafleet obejmuje cztery pakiety. Pakiet Paliwo & Środowisko (Fuel & Environment), to rozwiązanie dla tych, dla których priorytetem jest oszczędność paliwa i ograniczenie wpływu na środowisko. Firmy, którym zależy na skuteczniejszej kontroli nad czasem pracy kierowców i pobieraniu danych z tachografów cyfrowych, będą zainteresowane pakietem Czas pracy kierowcy. (Driver times). Pakiet Lokalizacja (Positioning) pozwala na lokalizowanie i śledzenie drogi pojazdu. Komunikaty (Messaging) pozwalają na przesyłanie wiadomości tekstowych między pojazdami, a biurem firmy transportowej. Poszczególne pakiety można wykupić osobno i swobodnie konfigurować.

- Dzięki tak elastycznej konfiguracji jesteśmy w stanie spełnić wiele różnych wymagań klientów za pomocą jednej, atrakcyjnej cenowo usługi - mówi Per-Anders Grösfjeld, menedżer ds. marketingu systemów informacji transportowej w Volvo Trucks.
 
Oprócz nowych pakietów udoskonalono także interfejs i funkcjonalność systemu. Nowy Dynafleet jest łatwiejszy w obsłudze i skuteczniejszy. Jego twórcom zależał na lepszym dostępie użytkownika do wymaganych informacji i prostszym zarządzaniu nimi. Jednym z przykładów takich ulepszeń, jest sposób prezentacji raportów, w którym dane dotyczące paliwa i emisji spalin są prezentowane za pomocą kolorów. Kolor zielony oznacza, że ciężarówka jeździła zgodnie w ustalonymi normami. Kolor czerwony to znak, że należy zmienić styl jazdy lub sprawdzić, czy przypadkiem nie nadszedł czas na wykonanie przeglądu okresowego. Inny przykład to nowy zestaw map w pakiecie Lokalizacja. Szczegółowe i łatwe w użyciu mapy Google udostępniają opisy tras, funkcję planowania tras, dane adresowe i informacje o ruchu drogowym. Dane dotyczące kierowcy i pojazdu mogą być wyświetlane bezpośrednio na mapie. Takie rozwiązanie oszczędza czas i pozwala na wizualne śledzenie przebieg dostaw.

Podobne wiadomości:

Skoda zdominowała rynek flotowy w Polsce

Skoda zdominowała rynek flotowy w Polsce

Aktualności 2015-01-28

Volvo Iron Knight - najszybsza ciężarówka na świecie

Volvo Iron Knight - najszybsza ciężarówka na...

Ciężarówki i Autobusy 2016-08-18

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Solaris wybuduje kolejny zakład
Solaris wybuduje kolejny zakład
Producent pojazdów komunikacji miejskiej z wielkopolskiego Bolechowa przygotowuje się do kolejnej inwestycji. Solaris Bus & Coach wybuduje piąty zakład produkcyjny. Spółka kupiła 8,3 ha w okolicach Środy Wielkopolskiej.

Zalando Zalando