mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nowy szef Hondy w Polsce

Nowy szef Hondy w Polsce

Z początkiem kwietnia br. nastąpiła zmiana na stanowisku prezesa zarządu Honda Poland. Pełniący dotychczas tę funkcję Toshiaki Konaka zakończył swoją kadencję, a nowym prezesem polskiego przedstawicielstwa Hondy został Katsushi Inoue.

Nowy szef Hondy w Polsce
Katsushi Inoue (na zdj. z lewej) urodził się w prefekturze Fukuoka, w Japonii. Karierę zawodową rozpoczął w 1986 r., po uzyskaniu dyplomu Uniwersytetu w Yokohamie. Do 1996 r. pracował w Honda Motor w Japonii, początkowo w dziale sprzedaży motocykli na rynek krajowy, a następnie w  departamencie sprzedaży samochodów na rynki Azji i Oceanii. Zagraniczne doświadczenia zaczął zdobywać w Malezji, w firmie Kah Motor, zajmującej się dystrybucją motocykli i samochodów marki Honda. Powrócił do ojczyzny w 2001 r., aby podjąć pracę w departamencie ds. operacji na rynku Azji Południowo-Zachodniej. Lata 2004-2009 spędził w Tajlandii, w Asian Honda Motor, gdzie jako dyrektor generalny, nadzorował tam sprzedaż samochodów. W 2009 r. objął stanowisko dyrektora generalnego w Honda Motor Europe w Wielkiej Brytanii, gdzie do końca marca bieżącego roku zarządzał działalnością w zakresie dystrybucji samochodów, motocykli oraz maszyn i urządzeń Hondy w regionie Europy Wschodniej, Bliskiego Wschodu i Afryki.

Dotychczasowy prezes Hondy w Polsce, Toshiaki Konaka, obejmie teraz stanowisko dyrektora sprzedaży samochodów w Honda Motor Europe Ltd. - europejskiej centrali firmy z siedzibą w Wielkiej Brytanii.

Jako prezes Honda Poland Sp. z o.o. odnotował wiele sukcesów, takich jak rekord sprzedaży samochodów marki Honda w Polsce w 2008 r., systematycznie poprawiające się wyniki sprzedaży motocykli oraz utrzymanie dobrej kondycji firmy w roku 2009 pomimo trudnej sytuacji na rynku motoryzacyjnym. Sympatię tutejszych mediów zyskał dzięki przemówieniom, które zawsze wygłaszał po polsku.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Honda
Tematy w artykule: Honda

Podobne wiadomości:

Honda Civic z nowym silnikiem Diesla

Honda Civic z nowym silnikiem Diesla

Technika 2017-08-16

Honda Civic Type R – rekordzista już w produkcji

Honda Civic Type R – rekordzista już w...

Aktualności 2017-06-10

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross