Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nowy szef Volvo

Nowy szef Volvo

Stefan Jacoby długoletni dyrektor generalny w grupie Volkswagena będzie teraz odpowiedzialny za budowanie silnej pozycji marki Volvo, również na rynkach azjatyckich.

Nowy szef Volvo
Stefan Jacoby dołączył do rady nadzorczej Volvo Cars pod przewodnictwem Li Shufu, prezesa Geely Holding Group. Do rady wejdzie również kilku nowych członków, w tym Hans-Olov Olsson, były prezes i dyrektor generalny Volvo Cars oraz były dyrektor ds. marketingu Forda, który zostanie wiceprezesem zarządu.

Jacoby został następcą Stephena Odella na stanowisku prezesa i dyrektora generalnego Volvo Cars i objął to stanowisko z dniem 16 sierpnia 2010 r.

Wybór tej kandydatury potwierdza wcześniejsze deklaracje koncernu Geely dotyczące wzmocnienia pozycji marki Volvo i jej ekspansji na chińskim rynku.

Większość swojej kariery zawodowej Jacoby spędził pracując dla grupy Volkswagen i to na różnych rynkach, także w Ameryce Północnej jak również w Azji. W latach 90. był szefem kontroli w Volkswagen Audi Nippon w Japonii. W 1995 wszedł do ścisłego kierownictwa niemieckiego koncernu i był odpowiedzialny za region Azji i Pacyfiku. Doświadczenie Jacoby’ego obejmuje również umiejętność godzenia kultur korporacyjnych z odległych zakątków świata, przede wszystkim  dzięki pracy dla niemieckiego koncernu w Azji ale i japońskiej firmy Mitsubishi, gdzie Jacoby w latach 2001-2004 pracował jako prezes i dyrektor generalny na Europę. Po powrocie do Volkswagena zajmował stanowisko prezesa i dyrektora generalnego Volkswagen w Ameryce Północnej.

- Jestem zaszczycony, że mogę dołączyć do firmy o takim prestiżu i potencjale rozwojowym, jak Volvo. Nasi pracownicy, dostawcy, dealerzy – a przede wszystkim nasi nabywcy – mogą być pewni, że Volvo zachowa swój specjalny status lidera branżowego w dziedzinie bezpieczeństwa pojazdów i innowacyjności – nawet poszukując nowych możliwości rynkowych – powiedział Stefan Jacoby, nowy prezes i dyrektor generalny Volvo Cars, podczas konferencji prasowej.

Jeśli chodzi o przyszłość marki Volvo, to Goteborg pozostanie główną siedzibą marki Volvo i nic w tym temacie się nie zmieni – zapewnił Stefan Jacoby. - Naszym głównym celem w najbliższym okresie będzie skupianie się na oferowaniu jak najlepszych produktów. Tylko podtrzymując oferowanie najwyższej jakości samochodów, możemy zapewnić sobie stabilną przyszłość – podsumował Stefan Jacoby.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Volvo
Tematy w artykule: Volvo prezes

Podobne wiadomości:

Volvo V90 Cross Country - znamy polskie ceny

Volvo V90 Cross Country - znamy polskie ceny

Aktualności 2016-09-21

Kolejni producenci wycofują się z salonu w Paryżu

Kolejni producenci wycofują się z salonu w...

Aktualności 2016-09-20

Komentuj:

kosmoss 2010-08-26

Dla marki kupno przez Geely to przede wszystkim szansa na mocniejsze wejście na rynki wschodnie.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Ford GT - produkcja przedłużona o dwa lata
Ford GT - produkcja przedłużona o dwa lata
W ostatnich tygodniach wielu klientów Forda, którzy chcieli kupić model GT otrzymało listy odmowne, ponieważ wszystkie egzemplarze, które zostaną wyprodukowane znalazły już nabywców. Pojawiło się jednak światełko w tunelu.