mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nowy szef Volvo

Nowy szef Volvo

Stefan Jacoby długoletni dyrektor generalny w grupie Volkswagena będzie teraz odpowiedzialny za budowanie silnej pozycji marki Volvo, również na rynkach azjatyckich.

Nowy szef Volvo
Stefan Jacoby dołączył do rady nadzorczej Volvo Cars pod przewodnictwem Li Shufu, prezesa Geely Holding Group. Do rady wejdzie również kilku nowych członków, w tym Hans-Olov Olsson, były prezes i dyrektor generalny Volvo Cars oraz były dyrektor ds. marketingu Forda, który zostanie wiceprezesem zarządu.

Jacoby został następcą Stephena Odella na stanowisku prezesa i dyrektora generalnego Volvo Cars i objął to stanowisko z dniem 16 sierpnia 2010 r.

Wybór tej kandydatury potwierdza wcześniejsze deklaracje koncernu Geely dotyczące wzmocnienia pozycji marki Volvo i jej ekspansji na chińskim rynku.

Większość swojej kariery zawodowej Jacoby spędził pracując dla grupy Volkswagen i to na różnych rynkach, także w Ameryce Północnej jak również w Azji. W latach 90. był szefem kontroli w Volkswagen Audi Nippon w Japonii. W 1995 wszedł do ścisłego kierownictwa niemieckiego koncernu i był odpowiedzialny za region Azji i Pacyfiku. Doświadczenie Jacoby’ego obejmuje również umiejętność godzenia kultur korporacyjnych z odległych zakątków świata, przede wszystkim  dzięki pracy dla niemieckiego koncernu w Azji ale i japońskiej firmy Mitsubishi, gdzie Jacoby w latach 2001-2004 pracował jako prezes i dyrektor generalny na Europę. Po powrocie do Volkswagena zajmował stanowisko prezesa i dyrektora generalnego Volkswagen w Ameryce Północnej.

- Jestem zaszczycony, że mogę dołączyć do firmy o takim prestiżu i potencjale rozwojowym, jak Volvo. Nasi pracownicy, dostawcy, dealerzy – a przede wszystkim nasi nabywcy – mogą być pewni, że Volvo zachowa swój specjalny status lidera branżowego w dziedzinie bezpieczeństwa pojazdów i innowacyjności – nawet poszukując nowych możliwości rynkowych – powiedział Stefan Jacoby, nowy prezes i dyrektor generalny Volvo Cars, podczas konferencji prasowej.

Jeśli chodzi o przyszłość marki Volvo, to Goteborg pozostanie główną siedzibą marki Volvo i nic w tym temacie się nie zmieni – zapewnił Stefan Jacoby. - Naszym głównym celem w najbliższym okresie będzie skupianie się na oferowaniu jak najlepszych produktów. Tylko podtrzymując oferowanie najwyższej jakości samochodów, możemy zapewnić sobie stabilną przyszłość – podsumował Stefan Jacoby.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Volvo
Tematy w artykule: Volvo prezes

Podobne wiadomości:

Volvo XC60 - czas na wersję Polestar

Volvo XC60 - czas na wersję Polestar

Aktualności 2017-07-11

Volvo S60 – Sport i komfort

auto motor i sport 0000-00-00

Nowe Volvo S60 winduje na inny poziom pojmowanie nie tylko skandynawskiej szkoły stylu, ale także wykorzystanie samochodu jako środka transportu. Test wersji ze 163-konnym dieslem.

Komentuj:

kosmoss 2010-08-26

Dla marki kupno przez Geely to przede wszystkim szansa na mocniejsze wejście na rynki wschodnie.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Suzuki przygotowuje w tym roku dwie ważne premiery, a jedną z nich jest zupełnie nowe Jimny. W sieci pojawiły się właśnie pierwsze zdjęcia tego modelu, a my znamy już pierwsze szczegóły na temat czwartej generacji.