mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nowy szef europejskiej Toyoty

Nowy szef europejskiej Toyoty

Toyota wybrała nowego prezesa Toyota Motor Europe, którym od dnia 24 czerwca 2010 będzie Didier Leroy. Będzie on odpowiadać za nadzór całości działań europejskiego oddziału Toyoty, obejmujących produkcję, projektowanie, sprzedaż i marketing.

Nowy szef europejskiej Toyoty
Didier Leroy zachowa również dotychczasowe stanowiska dyrektora zarządzającego Toyota Motor Corporation i dyrektora do spraw jakości. Na stanowisku prezesa TME zastąpi Tadashi Arashimę, który odchodzi na emeryturę.

Didier Leroy (52 lata), obywatel Francji, rozpoczął pracę w firmie Toyota w roku 1998 jako wiceprezes ds. produkcji z zadaniem uruchomienia nowej fabryki firmy w Valenciennes we Francji. Zarządzał francuską fabryką Toyoty podczas jej dynamicznego rozwoju i w roku 2005 został jej prezesem. W roku 2007 Didier Leroy został mianowany dyrektorem zarządzającym Toyota Motor Corporation i wiceprezesem Toyota Motor Europe. W tej ostatniej roli koncentrował się na zwiększaniu efektywności europejskich zakładów produkcyjnych TME. W roku 2009 Didier Leroy podjął obowiązki wiceprezesa TME ds. sprzedaży.

– Powierzenie mi obowiązków prezesa TME to dla mnie wielki zaszczyt – mówi Didier Leroy – Wraz z całym europejskim zespołem Toyoty będę pracował nad stabilnym rozwojem firmy na kontynencie, zgodnie z naszymi priorytetami, którymi są najwyższa jakość i zadowolenie klientów. Będziemy z całych sił pracować nad dalszym umocnieniem pozycji marek Toyota i Lexus w Europie, łączących ekologiczność z przyjemnością prowadzenia, oferując pojazdy spełniające oczekiwania europejskich klientów.

– W imieniu całej firmy pragnę podziękować panu Arashimie za jego wysiłek i kierowanie firmą w ciągu minionych 10 lat pracy w TME – kontynuuje Didier Leroy – Dzięki swoim działaniom przyczynił się do zwiększenia znaczenia Toyoty dla europejskiej gospodarki i społeczeństwa poprzez zapewnienie stabilnego zatrudnienia i zaangażowania społeczności w innowację.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Toyota
Tematy w artykule: Toyota rynek europejski

Podobne wiadomości:

Toyota z rekordem aut hybrydowych w Polsce

Toyota z rekordem aut hybrydowych w Polsce

Aktualności 2017-03-13

Toyota Alpha – siedmiomiejscowy Prius

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Ford Ka+ po face-liftingu - nowa wersja Active
Ford Ka+ po face-liftingu - nowa wersja Active
Nowy Ford Focus zadebiutuje dopiero po imprezie w Genewie, ale na szwajcarskich halach wystawowych nie zabraknie kilku nowości od producenta spod tego znaku. Jedną z nich będzie odświeżony Ford Ka+.