mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nowy tor testowy Nissana

Nowy tor testowy Nissana

Nissan Motor Co., Ltd., ogłosił zakończenie budowy nowego, ekstremalnego toru testowego do jazdy terenowej, który znajduje się w placówce testowej w Motegi w prefekturze Tochigi. Mieszczący się na obszarze 2,3 hektara tor jest jednym z największych w Japonii.

Nowy tor testowy Nissana

Zaprojektowano go tak, aby wiernie odtworzyć rozmaite warunki drogowe, jakie napotkać można w rzeczywistości na całym świecie. Znaleźć można na nim odcinek skalisty zapewniający warunki ekstremalne, jakich doświadczyć można w trudnym terenie górzystym, drogę pustynną oraz wzniesienie nachylone pod kątem 30 stopni.

Tor pozwoli zajmującym się dynamiką ruchu inżynierom Nissana na przeprowadzanie wielu prób zachowania się w terenie oraz trwałości modeli z napędem na cztery koła, takich jak Safari (Patrol) oraz X-Trail – a wszystko to w najtrudniejszych warunkach, lecz jednocześnie w sposób bezpieczny i w pełni kontrolowany. Nowy obiekt przyczyni się znacząco do opracowania nowych technologii napędu na cztery koła i pomoże poprawić osiągi, jakość, trwałość modeli Nissana z napędem 4x4.

Oprócz obiektu w Motegi, Nissan prowadzi badania na trzech torach testowych w Japonii (Tochigi, Oppama i Rikubetsu) oraz w Arizonie w USA.

Dowiedz się więcej o marce Nissan

Czytaj także:

Nietypowy X-Trail 2007-02-21

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Studenci Skody zbudowali elektryczne buggy
Studenci Skody zbudowali elektryczne buggy
Co roku uczniowie szkoły zawodowej prowadzonej przez Skode budują swój pierwszy pojazd. Tym razem po trzech udanych projektach z ostatnich lat stworzyli elektryczne buggy o nazwie Skoda Element.