mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nowy tor testowy Nissana

Nowy tor testowy Nissana

Nissan Motor Co., Ltd., ogłosił zakończenie budowy nowego, ekstremalnego toru testowego do jazdy terenowej, który znajduje się w placówce testowej w Motegi w prefekturze Tochigi. Mieszczący się na obszarze 2,3 hektara tor jest jednym z największych w Japonii.

Nowy tor testowy Nissana

Zaprojektowano go tak, aby wiernie odtworzyć rozmaite warunki drogowe, jakie napotkać można w rzeczywistości na całym świecie. Znaleźć można na nim odcinek skalisty zapewniający warunki ekstremalne, jakich doświadczyć można w trudnym terenie górzystym, drogę pustynną oraz wzniesienie nachylone pod kątem 30 stopni.

Tor pozwoli zajmującym się dynamiką ruchu inżynierom Nissana na przeprowadzanie wielu prób zachowania się w terenie oraz trwałości modeli z napędem na cztery koła, takich jak Safari (Patrol) oraz X-Trail – a wszystko to w najtrudniejszych warunkach, lecz jednocześnie w sposób bezpieczny i w pełni kontrolowany. Nowy obiekt przyczyni się znacząco do opracowania nowych technologii napędu na cztery koła i pomoże poprawić osiągi, jakość, trwałość modeli Nissana z napędem 4x4.

Oprócz obiektu w Motegi, Nissan prowadzi badania na trzech torach testowych w Japonii (Tochigi, Oppama i Rikubetsu) oraz w Arizonie w USA.

Dowiedz się więcej o marce Nissan

Czytaj także:

Nietypowy X-Trail 2007-02-21

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.