mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nowy układ w ArcelorMittal

Nowy układ w ArcelorMittal

Po ponad 6 latach negocjacji udało się podpisać Zakładowy Układ Zbiorowy Pracy, który gwarantuje pracownikom ArcelorMittal Poland SA zachowanie dotychczasowych uprawnień.

Nowy układ w ArcelorMittal
- Podpisanie tego układu zwiększa poczucie bezpieczeństwa u pracowników. W trudnej sytuacji naszej branży jest to niezwykle ważne - mówi Jerzy Goiński, przewodniczący Międzyzakładowej Organizacji Związkowej NSZZ Solidarność w ArcelorMittal Poland. Podkreśla też, że w grudniu skończył się termin obowiązywania Pakietu Gwarancji Pracowniczych i to był już ostatni moment, aby wreszcie podpisać układ zbiorowy.
 
ZUZP reguluje między innymi zasady zatrudniania, zasady wynagradzania pracowników, czas pracy i urlopy. Negocjacje nad układem trwały od 2003 roku. Zmiany właścicielskie, czyli prywatyzacja Polskich Hut Stali, a potem poszerzanie spółki o nowe zakłady, powodowały, że prace nad dokumentem się wydłużały.
 
- Jednym z największych problemów przy ustalaniu kompromisowych zapisów układu był fakt, że tworzące spółkę zakłady miały przeróżne systemy zatrudnienia i wynagrodzeń.  Podpisany układ może nie jest naszym wymarzonym, ale najważniejsze, że wreszcie jest -podkreśla Goiński.

Podpisanie układu nie kończy negocjacji. - Pracodawca nadal forsuje wprowadzenie elastycznych form zatrudnienia. Jednak naszym zdaniem na dalsze redukcje zatrudnienia w spółce nie ma już miejsca. Już teraz, przy bardzo ograniczonym poziomie produkcji, zaczyna brakować ludzi. Tymczasem spodziewany jest wzrost produkcji w II kwartale i wtedy mógłby ruszyć drugi wielki piec w Hucie Katowice, a to oznacza, że trzeba będzie ludzi przyjmować do pracy, a nie zwalniać - podkreśla przewodniczący Solidarności.

Podobne wiadomości:

Droga S1 – trzy odcinki do 2022 roku

Droga S1 – trzy odcinki do 2022 roku

Polskie drogi 2016-12-06

Autostrada A4 w Katowicach: ruszyły prace

Autostrada A4 w Katowicach: ruszyły prace

Polskie drogi 2016-08-08

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Range Rover Velar - luksusowy brat F-Pace
Range Rover Velar - luksusowy brat F-Pace
Na stoisku Range Rovera w Genewie nie zabraknie gorącej premiery. Oto całkowicie nowy model z segmentu SUV, który wypełni lukę pomiędzy najmniejszym Evqoue, a dużym Sport.