mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nowy właściciel Saaba walczy o nazwę

Nowy właściciel Saaba walczy o nazwę

W ostatnich kilkunastu dniach dowiedzieliśmy się, że szwedzka marka Saab została wykupiona przez chińsko japońską firmę NEVS. Jednak nowi inwestorzy wciąż walczą o prawo do nazwy i loga Saab.

Nowy właściciel Saaba walczy o nazwę
Firma National Electric Vehicle Sweden zakupiła szwedzkiego producenta aut, będącego w procesie upadłościowym. NEVS wykupił majątek ale nie wykupili prawa do nazwy oraz logo. Firma chce znaleźć jak najszybciej rozwiązanie by móc korzystać z nich bez problemu.

Aktualnie z loga i nazwy może korzystać firma Saab AB oraz produkująca ciężarówki Scania, która ma tą samą głowę gryfa w logo. To te firmy mogą udzielić pozwolenia na korzystanie z emblematu i nazwy nowemu właścicielowi Saaba.

„Każde użycie znaków towarowych musi być przedyskutowane. NEVS nie może korzystać z nazwy Saab, dopóki tego nie zatwierdzimy. Trwają właśnie rozmowy w tej sprawie", powiedział rzecznik marki Scania, Hans-Ake Danielsson. Po czym dodał, "Musimy chronić nasze dobre imię i markę. Musimy być pewni, że nowy właściciel nie narazi naszego imienia".

Jeśli firma NEVS myśli poważnie w sprawie Saaba to musi zrobić wszystko by otrzymać zgodę na wykorzystywanie znaków towarowych. W przeciwnym razie nie ma szans by przebiła się na rynku. Saab ma pewną renomę i to może pomóc, zwłaszcza, że nowy właściciel chce jako pierwszy model stworzyć elektryczną wersję Saaba 9-3. Auto ma trafić na rynek na przełomie lat 2013-2014.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Saab 9-3 Wszystko o Saab
Tematy w artykule: Saab Scania Saab 9-3

Podobne wiadomości:

Scania prezentuje nową serię R

Scania prezentuje nową serię R

Ciężarówki i Autobusy 2016-08-25

Czy Volkswagen sprzeda swoje marki?

Czy Volkswagen sprzeda swoje marki?

Aktualności 2016-02-11

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Volvo S60 zadebiutowało
Nowe Volvo S60 zadebiutowało
Kilka tygodni temu zadebiutowało nowe Volvo V60, a teraz przyszedł czas na wersję sedan. Model klasy średniej powalczy z takimi konkurentami jak Audi A4, Mercedes Klasy C czy BMW Serii 3.