mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nowy właściciel Saaba walczy o nazwę

Nowy właściciel Saaba walczy o nazwę

W ostatnich kilkunastu dniach dowiedzieliśmy się, że szwedzka marka Saab została wykupiona przez chińsko japońską firmę NEVS. Jednak nowi inwestorzy wciąż walczą o prawo do nazwy i loga Saab.

Nowy właściciel Saaba walczy o nazwę
Firma National Electric Vehicle Sweden zakupiła szwedzkiego producenta aut, będącego w procesie upadłościowym. NEVS wykupił majątek ale nie wykupili prawa do nazwy oraz logo. Firma chce znaleźć jak najszybciej rozwiązanie by móc korzystać z nich bez problemu.

Aktualnie z loga i nazwy może korzystać firma Saab AB oraz produkująca ciężarówki Scania, która ma tą samą głowę gryfa w logo. To te firmy mogą udzielić pozwolenia na korzystanie z emblematu i nazwy nowemu właścicielowi Saaba.

„Każde użycie znaków towarowych musi być przedyskutowane. NEVS nie może korzystać z nazwy Saab, dopóki tego nie zatwierdzimy. Trwają właśnie rozmowy w tej sprawie", powiedział rzecznik marki Scania, Hans-Ake Danielsson. Po czym dodał, "Musimy chronić nasze dobre imię i markę. Musimy być pewni, że nowy właściciel nie narazi naszego imienia".

Jeśli firma NEVS myśli poważnie w sprawie Saaba to musi zrobić wszystko by otrzymać zgodę na wykorzystywanie znaków towarowych. W przeciwnym razie nie ma szans by przebiła się na rynku. Saab ma pewną renomę i to może pomóc, zwłaszcza, że nowy właściciel chce jako pierwszy model stworzyć elektryczną wersję Saaba 9-3. Auto ma trafić na rynek na przełomie lat 2013-2014.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Saab 9-3 Wszystko o Saab
Tematy w artykule: Saab Scania Saab 9-3

Podobne wiadomości:

Scania prezentuje nową serię R

Scania prezentuje nową serię R

Ciężarówki i Autobusy 2016-08-25

Luksusowa Scania prosto z Polski

Luksusowa Scania prosto z Polski

Ciężarówki i Autobusy 2017-06-29

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka
Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka
Już niebawem katowicki oddział GDDKiA ogłosi ponowny przetarg na budowę drugiej jezdni drogi ekspresowej trasy S1 do lotniska Katowice. Pierwszy przetarg trwał dwa lata i został kilka dni temu unieważniony.