mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nowy zakład Faurecii w Gorzowie

Nowy zakład Faurecii w Gorzowie

W ciągu 6 miesięcy powstał nowy zakład produkcyjny Faurecia Gorzów II w Gorzowie Wielkopolskim. Obecnie trwa instalowanie maszyn i wyposażenia w hali produkcyjnej. Początek produkcji jest przewidziany na marzec 2012 roku. Planowane na koniec 2012 roku zatrudnienie to 400 osób.

Nowy zakład Faurecii w Gorzowie
- Zależało nam, by nowy obiekt mieścił się w pobliżu obecnego i by możliwie szybko mógł działać – powiedział Artur Zieleń, dyrektor operacyjny NEO2 Faurecii.

Zakład mieści się na terenie Kostrzyńsko-Słubickiej SSE. Jego powierzchnia wynosi 17 600 m2, w tym powierzchnia hali produkcyjnej to 14 500 m2. Prace budowlane rozpoczęto w czerwcu 2011 roku i zgodnie z harmonogramem zakończono je w grudniu 2011 roku. Jest to pierwszy etap tej inwestycji, kolejny krok o podobnej skali planowany jest jeszcze w tym roku.

W nowym zakładzie firmy Faurecia Gorzów S.A. produkowane będą elementy wyposażenia samochodowego do Volkswagena Amarok, Golfa A7 oraz Mercedesa W222.

Dzisiaj spółka Faurecia Gorzów S.A. zatrudnia ponad 900 osób, głównie w istniejącym od 2003 roku zakładzie produkcyjnym Gorzów I, który specjalizuje się w wytwarzaniu elementów kokpitów oraz paneli drzwiowych dla takich producentów jak: VW, Volvo, Audi, Opel, Ford, Mercedes. Planowane zatrudnienie do kónca obecnego roku w obu zakładach wyniesie 1450 osób.

Faurecia Gorzów jest jedną z pięciu spółek Grupy Faurecia zarejestrowanych w Polsce. Pozostałe spółki to Faurecia Automotive Polska S.A., Faurecia Wałbrzych S.A., Faurecia Legnica S.A., Faurecia Grójec R&D Center S.A. Ogółem w Polsce Grupa Faurecia jest obecna od 1996 roku i zatrudnia w sumie ponad 6000 osób w 9 zakładach produkcyjnych i jednym Centrum R&D.

Podobne wiadomości:

Kierowcy poszukiwani na rynku pracy

Kierowcy poszukiwani na rynku pracy

Finanse i prawo 2015-11-04

Maldrobud wybuduje pierwszą parę MOP-ów na S3

Maldrobud wybuduje pierwszą parę MOP-ów na S3

Polskie drogi 2015-06-25

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.