mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nowy zakład Interplastu w Tychach

Nowy zakład Interplastu w Tychach

Firma Interplast uruchomiła produkcję tworzyw sztucznych na potrzeby motoryzacji i przemysłu elektrotechnicznego w nowym zakładzie na terenie podstrefy Tychy w KSSE. Budowa pochłonęła około 13,5 mln zł. Spółka zapowiada dalsze zwiększanie mocy, powierzchni produkcyjnej i zatrudnienia.

Nowy zakład Interplastu w Tychach

Obecnie w zakładzie zatrudnionych jest około 125 osób. Nowy obiekt produkcyjno-biurowy o powierzchni ok. 5 tys. m kw. powstał na 3-hektarowej działce. Obszar ten pozwala na dalsza rozbudowę. Strategia firmy zakłada, że do 2010 roku potrojenie powierzchni produkcyjnej i zwiększenie zatrudnienia do około 300 osób.

Interplast to spółka należąca do niemieckiej grupy Poschmann Union. Pierwsza firma grupy poza granicami Niemiec powstała w Mikołowie. W wyniku znacznego wzrostu skali produkcji nastąpiła zmiana lokalizacji firmy Interplast na Łaziska Górne. W 2005 roku firma podjęła decyzję o budowie kolejnego zakładu w Tychach. W ubiegłym roku nastąpiło również przyłączenie firmy Plastmet w Tychach do Interplastu.

Przeczytaj także:

Otwarcie zakładu Ficomirrors (2006-10-02)

Nowy inwestor w Oławie (2006-05-30)

Plastal - produkcja i dostawy SILS (2006-03-09)

Nowa fabryka Rietera (2005-10-03)


Podobne wiadomości:

Otwarcie zakładu Ficomirrors

Otwarcie zakładu Ficomirrors

Aktualności 2006-10-02

Komentuj:

~ehh 2006-10-05

Tak naprawdę Interplast zlikwidowal swoje zaklady w Mikołowie i Łaziskach i przeniósł produkcję do Tychów.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!
Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!
Audi A1 to najmniejszy model w gamie niemieckiego producenta. Samochód debiutuje w pięciodrzwiowej wersji Sportback. Producent raczej nie wprowadzi do sprzedaży wariantu trzydrzwiowego.

Zalando Zalando