mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nowy zakład conTeyor

Nowy zakład conTeyor

27 września bieżącego roku firma conTeyor Poland sp. z o.o. otworzy nowy zakład produkcyjny w Lubaczowie, w którym już do końca tego roku znajdzie pracę około 150 osób.

Nowy zakład conTeyor

Jak poinformowali przedstawiciele firmy, inwestycja w Lubaczowie wpisuje się w globalną strategię rozwoju grupy conTeyor – udziałowca conTeyor Poland.  Wraz z działającymi prężnie ośrodkami w USA i Meksyku oraz nowo otwartej lokalizacji w Indiach, posiadanie dwóch zakładów produkcyjnych w Polsce (w Czechowicach-Dziedzicach i Lubaczowie) umożliwi umocnienie marki conTeyor jako światowego lidera w produkcji nowoczesnych, zaawansowanych technologicznie opakowań wielokrotnego użytku.

conTeyor jest w Europie głównym dostawcą rozwiązań opakowaniowych, opartych na systemie tzw. wkładów tekstylnych dla przodujących producentów związanych z rynkiem motoryzacyjnym oraz ich głównych poddostawców.

Pomimo innych korzystnych lokalizacji (w tym na terenie Słowacji), wybór padł na Lubaczów, głównie ze względu na dostęp do wykwalifikowanej siły roboczej oraz korzystne położenie przy wschodniej granicy kraju, co pozytywnie wpisuje się w strategię grupy zakładającej rozwój eksportu na tereny Europy Wschodniej. Istotnym argumentem za lokalizacją była również przychylność i profesjonalność władz lokalnych oferujących wszechstronną merytoryczną pomoc potencjalnym inwestorom.

Grupa conTeyor zakłada zintensyfikowanie działalności inwestycyjnej na terenie Lubaczowa, uzależnione jest to jednak od decyzji rządu o rozszerzeniu Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO-PARK Mielec o nowe tereny na obszarze tej gminy. Zgodnie ze złożonym listem intencyjnym, firma zamierza przeprowadzić inwestycję typu greenfield (na terenie dotychczas nie wykorzystywanym pod inwestycje) o wartości rzędu 12-15 mln złotych na obszarze około 4 ha, co pozwoli zwiększyć zatrudnienie o kolejne kilkaset osób.

Przeczytaj także:

MTU Aero Engines inwestuje w Rzeszowie (2007-06-12)

Kirchhoff otwiera narzędziownię w Mielcu (2007-06-01)


Podobne wiadomości:

Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień

Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień

Polskie drogi 2016-09-15

Autostrada A4 Tarnów-Rzeszów - będą nowe MOP-y

Autostrada A4 Tarnów-Rzeszów - będą nowe...

Polskie drogi 2016-02-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.