mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nowy zakład produkcyjny Faurecia 2 w Gniewomierzu

Nowy zakład produkcyjny Faurecia 2 w Gniewomierzu

Z początkiem lipca odbyła się uroczysta inauguracja nowego zakładu Faurecia Legnica. Zakład francuskiej Grupy zlokalizowany jest w podstrefie Gniewomierz, Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Docelowo na powierzchni 13 000 m2 zatrudnienie znajdzie 450 osób.

Nowy zakład produkcyjny Faurecia 2 w Gniewomierzu
Nowa fabryka jest związana z działalnością pionu odpowiedzialnego za wytwarzanie modułów wewnętrznych. W zakładzie produkowane są aluminiowe elementy dekoracyjne - listwy drzwiowe oraz ozdobne części konsol i desek rozdzielczych. Pierwszy obsługiwany projekt to 9 komponentów do Mercedesa klasy E klasy. W najbliższym czasie zostanie uruchomiona seryjna produkcja komponentów do aut BMW (m. in. serii 3 i X1), a w dalszej kolejności m.in. do Mercedesa C klasy.

Decyzja o budowie w Polsce, dziesiątego zakładu francuskiej Grupy, zapadła pod koniec zeszłego roku. Jego budowa odbyła się w iście rekordowym czasie. W październiku 2012 r. położono kamień węgielny, a już w kwietniu br. uruchomiono próbną produkcję.

Faurecia w Polsce zatrudnia 6 333 pracowników. Oprócz zakładów produkcyjnych firma posiada Centrum Badawczo - Rozwojowe oraz Centrum Usług Wspólnych obsługujące Europę Centralną.

Podobne wiadomości:

Kryzys na Wschodzie wpływa na branżę motoryzacyjną w Polsce

Kryzys na Wschodzie wpływa na branżę...

Aktualności 2015-05-27

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Aktualności 2017-10-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.