mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nowy zakład produkcyjny MAN w Rosji

Nowy zakład produkcyjny MAN w Rosji

Prezes zarządu MAN Truck & Bus AG -   Georg Pachta-Reyhofen oraz gubernator miasta Petersburg - Walentina Matwijenko, podpisali list intencyjny, dotyczący planowanej przez MAN Truck & Bus inwestycji w wysokości ponad 25 mln euro, w celu uruchomienia własnej produkcji oraz utworzenia własnej spółki produkcyjnej MAN w St. Petersburgu.

Nowy zakład produkcyjny MAN w Rosji
W perspektywie średniofalowej zakład w Petersburgu powinien produkować ponad 6 000 pojazdów rocznie. MAN będzie w przyszłości produkował w Rosji ciężarówki, przeznaczone na rynek krajowy i rynki innych krajów byłego Związku Radzieckiego. Już w roku 2012 ponad jedna czwarta całej sprzedaży ciężarówek na rynku rosyjskim ma pochodzić z lokalnej produkcji. MAN zamierza także zwiększyć lokalny wkład do produkcji, przygotowując sieć krajowych dostawców.

- Rosja ma ogromny potencjał wzrostu i odgrywa kluczową rolę w ramach naszej strategii wchodzenia na rynki międzynarodowe. Jako lokalny producent i dzięki  związanej z tym bliskości rynku i klienta, możemy coraz lepiej uczestniczyć w długofalowym procesie wzrostu popytu na zachodnioeuropejskie pojazdy użytkowe - powiedział Pachta-Reyhofen po podpisaniu listu intencyjnego.

Władze Petersburga wyraziły w liście intencyjnym gotowość do udzielenia pomocy w zakresie zapewnienia niezbędnego zaopatrzenia nowego zakładu w energię elektryczną, wodę i gaz oraz do poprawy i utrzymania dróg dojazdowych do nowego zakładu MAN.

- O wyborze St. Petersburga zadecydowały przede wszystkim korzystna infrastruktura oraz rozwijający się w tym mieście przemysł samochodowy. Naszą linię produkcyjną zamontujemy przypuszczalnie w istniejącym budynku, co pozwoli nam zaoszczędzić długi czas niezbędny na wzniesienie obiektu i rozruch - mówi Lars Himmer, prezes zarządu MAN Truck & Bus w Rosji.

W ubiegłych latach firma MAN bardzo silnie uczestniczyła w rozwoju rynku w Rosji. W 2010 r. udział MAN w rynku importowanych z Europy pojazdów ciężarowych o dmc powyżej 6 ton wyniósł ponad 30 proc., a w rynku importowanych autokarów turystycznych przekroczył 50 proc. W ten sposób całkowita liczba zarejestrowanych w tym kraju pojazdów MAN wyniosła ponad 45 000, dzięki czemu MAN jest wiodącym podmiotem na rynku rosyjskim w zakresie importowanych ciężarówek i autobusów.

Podobne wiadomości:

Co trzeci tachograf w Europie zmanipulowany

Co trzeci tachograf w Europie zmanipulowany

Ciężarówki i Autobusy 2015-05-13

IKEA testuje paliwo LNG

IKEA testuje paliwo LNG

Ciężarówki i Autobusy 2015-06-09

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.

Zalando Zalando