mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nowy zakres usług Mercedes-Benz CharterWay

Nowy zakres usług Mercedes-Benz CharterWay

Importerzy samochodów ciężarowych chcą za wszelką cenę zatrzymać spadki sprzedaży. Mercedes-Benz wprowadził na polski rynek serię nowych usług serwisowo-finansowych w ramach Mercedes-Benz CharterWay - programu flotowego dostępnego w pełnej wersji głównie na rynku niemieckim.

Nowy zakres usług Mercedes-Benz CharterWay

Mercedes-Benz CharterWay to kompleksowe rozwiązanie, proponowane przez koncern Daimler AG już od ponad 17 lat. Łączy w sobie usługi finansowania, zarządzania oraz serwisowania floty pojazdów użytkowych. Mercedes-Benz CharterWay zwiększa elastyczność i konkurencyjność firm oraz zapewnia utrzymanie pojazdów na najwyższym poziomie technicznym.

Aktualnie z oferty Mercedes-Benz CharterWay korzysta około 7 000 klientów m.in. z branż: transportu dystrybucyjnego i dalekobieżnego, komunalnej, kurierskiej, budowlanej czy przewozu osób. Aktualny stan floty pojazdów CharterWay to 70 000 jednostek w całej Europie, z czego 60 000 w Niemczech.

Daimler AG powiązał swoje usługi dla samochodów użytkowych w trzy linie produktowe Mercedes-Benz CharterWay, w tym roku wprowadzone również w Polsce:

- CharterWay Service, który pozwala na bezgotówkowe rozliczanie kosztów przeglądów oraz napraw wykonanych w dowolnym autoryzowanym serwisie Mercedes-Benz na terenie całej Polski;
- CharterWay ServiceLeasing, który łączy zalety umowy serwisowej i leasingowej;
- CharterWay Wynajem, krótko- i długoterminowy, pozwalający na zachowanie elastyczności i płynności finansowej.

Rozwiązania systemu CharterWay pozwalają w większym stopniu skupić się na podstawowej działalności przedsiębiorstwa, zapewniają możliwość kalkulacji kosztów oraz mają na celu zminimalizowanie czasu poświęcanego kwestiom administracyjno-finansowym. Dlatego CharterWay ograniczył procedury do minimum, a wszelkie kwestie formalne można załatwić u wybranego Autoryzowanego Dealera Mercedes-Benz

Usługi Mercedes-Benz CharterWay oferowane są w Polsce od 2001r., jednakże w tym roku ich zakres został rozszerzony, a forma uatrakcyjniona. Mercedes-Benz Polska przy ich wprowadzaniu korzystał z 17-letnich doświadczeń CharterWay w Europie oraz brał pod uwagę specyfikę rynku samochodów użytkowych w Polsce.

Dzięki zminimalizowaniu formalności i oparciu się na autoryzowanych dealerach, jak również różnorodności i elastyczności oferty stworzył produkt przyszłościowy. Kompleksowość oferty, łączącej usługi finansowania, zarządzania oraz serwisowania parku pojazdów odpowiada na zapotrzebowania nowego modelu managementu, który stawia na oszczędności kosztów administracyjnych, możliwość kalkulacji wydatków oraz oszczędności czasu.


Podobne wiadomości:

Zielony Frankfurt

auto motor i sport 0000-00-00

Nowy Mercedes CLS - oto pierwsze zdjęcia

Nowy Mercedes CLS - oto pierwsze zdjęcia

Aktualności 2017-11-20

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross