mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nowy zawodnik Citroen Racing

Nowy zawodnik Citroen Racing

Francuski producent aut ogłosił, że do zespołu Citoren Racing dołączy zeszłoroczny zwycięzca Rajdu Dakar, Katarczyk Nasser Al-Attiyah. Od Rajdu Szwecji Al-Attiyah razem ze swoim pilotem Giovannim Bernacchinim zasiądą za kierownicą Citroena DS3 WRC.

Nowy zawodnik Citroen Racing
Kierowcy z Kataru od 2004 roku brał udział w 46 rundach mistrzostw jak również zdobył tytuł P-WRC w 2006 roku. Samochód w jakim Nasser wystartuje w WRC będzie tej samej specyfikacji, jak auta pozostałych kierowców Citroen Racing - Sebastiena Loeb i Mikko Hirvonena. Oprócz startów w WRC w przyszłym roku Nasser Al-Attiyah będzie reprezentował swój kraj podczas letnich igrzysk olimpijskich w Londynie w strzelaniu do rzutek.

"Cieszymy się, że możemy ogłosić przyjście do nas Nassera Al-Attiyah do zespołu. On jest kierowcą kompletnym, który posiada już znaczne doświadczanie potwierdzone przez jego wyniki. Cieszymy się, że wybrał nasz zespół do debiutu w WRC, a my jesteśmy zdecydowani dołożyć wszelkich starań aby pomóc mu wskoczyć poziom wyżej", powiedział szef zespołu Qliver Quesnel.

"Jestem bardzo szczęśliwy bo spełniło się to co było moim marzeniem i sportowym celem. W ciągu ostatnich kilku miesięcy włożyliśmy dużo pracy w ten projekt i chciałbym podziękować Raouf Menhem za to, że był przy mnie. Nie mogę się doczekać kiedy lepiej poznam zespół i przetestuje DS3 WRC. Za wcześnie jest aby ustalać sobie cele. Liczę na zdobywanie doświadczenia nie tylko z inżynierami ale i z Sebastienem Loeb i Mikko Hirvoneneem." Tak skomentował informację o przejściu do Citroen Racing Nasser Al-Attiyah.

Podobne wiadomości:

Citroen C3 WRC - podobny do drogowej wersji

Citroen C3 WRC - podobny do drogowej wersji

Aktualności 2016-04-19

Skoda wspiera rajdowe talenty

Skoda wspiera rajdowe talenty

Aktualności 2017-09-22

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.