mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nurburgring bez Formuły 1 w 2013

Nurburgring bez Formuły 1 w 2013

W obecnej sytuacji finansowej tor Nurburgring nie może sobie pozwolić na organizację przyszłorocznego GP Niemiec Formuły 1. Takie jest oficjalne stanowisko właścicieli toru.

Nurburgring bez Formuły 1 w 2013
W ostatnich kilku dniach wydawało się, że wszystko jest na dobrej drodze, gdyż mimo zadłużenia tor wypłynie na przyjazne wody. Pojawiły się nawet plotki, że sam Bernie Ecclestone uratuje "Zielone Piekło" od upadku i dokona ewentualnego zakupu obiektu mieszczącego się w okolicach zamku Nurburg.

Szef Formuły 1 zapowiedział, ze zrobi wszystko, aby tor Nurburgring nie zniknął z kalendarza F1. Zdradził nawet, że jest w stanie anulować opłatę jaką właściciele  "Północnej Pętli" musieliby zapłacić za organizację GP Niemiec w przyszłym roku. To jednak wydaje się lekko nagiętym stanem rzeczy, gdyż jeśli anulowana zostanie opłata to inni właściciele torów mogą zaprotestować, a Bernieiemu raczej nie potrzeba nowych zmartwień.

Taka sytuacja powoduje, że GP Niemiec w przyszłym roku zawita na Nurburgring, jeśli Bernie Ecclestone zrezygnuje z opłaty organizacyjnej. W przeciwnym razie właścicieli zwyczajnie nie stać na GP Niemiec. "Nie chcemy tracić żadnego toru i musimy zrobić wszystko, aby odbył się wyścig w Niemczech. Zrobimy wszystko, co w naszej mocy", powiedział Ecclestone. Jasne, ale przecież ludzie z Hockenheim ucieszą się jeśli tor Nurburgring wypadnie z kalendarza bo to oni drugi raz z rzędu będą organizować GP Niemiec. Od kilku lat GP Niemiec jest organizowane na torze Hockenheim i Nurburgring na przemian.  

Podobne wiadomości:

Maria Teresa de Filippis - nie żyje pierwsza kobieta w F1

Maria Teresa de Filippis - nie żyje pierwsza...

Aktualności 2016-01-13

Ferrari straci swoje przywileje

Ferrari straci swoje przywileje

Aktualności 2017-01-23

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Autostrada A2  - ruszy odcinek z Mińska Maz. do Siedlec
Autostrada A2 - ruszy odcinek z Mińska Maz. do Siedlec
Minister Infrastruktury i Budownictwa Andrzej Adamczyk poinformował o podpisaniu umowy na wykonanie koncepcji programowej dla kolejnego fragmentu autostrady A2. Dzięki temu powstanie dokumentacja niezbędna do ogłoszenia przetargu.