mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > OML Morando bliżej odbiorców

OML Morando bliżej odbiorców

OML Morando od lat działa w przemyśle motoryzacyjnym. Z końcem 2005 roku włoski inwestor uruchomił na terenie Katowickiej SSE zakład produkujący podzespoły do nowych samochodów. Obok lokalizacji we Włoszech jest to drugi zakład produkcyjny firmy.

OML Morando bliżej odbiorców

Włoska inwestor zakupił działkę o powierzchni 2 ha. W pierwszym etapie inwestycji zagospodarowano połowę dostępnego terenu, a zatrudnienie znalazło ponad 20 osób. Dalsze plany zakładają, że już od wiosny 2006 roku rozpoczną się prace nad dalszą rozbudową zakładu a zatrudnienie wzrośnie 50-60 osób. Nakłady inwestycyjne w pierwszych latach działalności wyniosą ponad 2,5 mln euro.

OML Morando w Katowickiej SSE zajmuje się produkcją wielkoseryjnych podzespołów wyłącznie do nowych aut. Podstawowym produktem opuszczającym zakład w Czerwionce-Leszczynach są rury do poduszek powietrznych. Produkuje się tu także wieszaki do układów wydechowych, elementy do układów klimatyzacyjnych, rurki olejowe oraz elementy zawieszenia.

Inwestycja włoskiej spółki OML Morando jest pierwszą inwestycją zrealizowaną na terenie Leszczyny jastrzębsko-żorskiej podstrefy KSSE. Na decyzję o lokalizacji zakładu wpłynęła logistyka - bliskie sąsiedztwo głównych odbiorców, zarówno w Polsce jak i za granicą (Czechy, Słowacja).

OML Morando to włoska spółka z siedzibą w Turynie. Firma powstała w 2004 roku w wyniku połączenia dwóch spółek działających w branży motoryzacyjnej: Tecno Morando i OML Torino.

Przeczytaj także:

Włoski biznes na Śląsku (2005-11-22)

Inwestycja grupy Arcelor (2006-01-18)

Włosi w podstrefie Żarów (2005-08-04)


Podobne wiadomości:

Inwestycja grupy Arcelor

Inwestycja grupy Arcelor

Aktualności 2006-01-18

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.