mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > O bezpieczeństwie flot

O bezpieczeństwie flot

23 marca br. w Ożarowie Mazowieckim odbędzie się konferencja poświęcona bezpieczeństwu w ruchu drogowym aut firmowych zorganizowana przez firmę Fleet Meetings sp. z o.o.

O bezpieczeństwie flot
Głównym założeniem konferencji jest prezentacja wszystkich dostępnych rozwiązań w zakresie zarządzania bezpieczeństwem floty samochodowej w Polsce, dzięki którym floty będą bezpieczniejsze i oszczędniejsze. Wśród poruszanych tematów Fleet Conference pojawią się m.in. rekonstrukcja wypadków drogowych oraz przyczyny najczęstszych zdarzeń drogowych we flotach samochodowych, kompleksowy Program Bezpieczeństwa floty na przykładzie firmy wybranej branży, psychologiczne aspekty bezpieczeństwa ruchu drogowego w praktyce flotowej, czy też bezpieczne auto dla szefa.

Bezpieczeństwo w ruchu drogowym to sprawa niezwykle istotna dla każdego z nas. Mimo że po drogach jeździ coraz więcej "lepszych" i bezpieczniejszych samochodów, statystyki pokazują, że sytuacja na drogach nie poprawia się znacząco. Wypadki drogowe kosztują społeczeństwo polskie prawie 3 mld USD rocznie.

Doświadczenia krajów zachodnich dowiodły, że mimo wzrostu liczby poruszających się pojazdów można skutecznie ograniczać liczbę ofiar wypadków drogowych. Aby osiągnąć poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego, konieczne są systemowe działania prewencyjne. Wypadki drogowe to problem głębszy i bardziej skomplikowany niż mogłoby się z pozoru wydawać, a jego rozwiązanie wymaga długofalowych i metodycznych działań oraz stałych nakładów finansowych.

Konferencja skupi przedsiębiorstwa, stowarzyszenia, instytucje badawcze oraz organy administracji publicznej, które zobowiązują się podjąć konkretne działania i dzielić się dobrymi praktykami, w celu rozwiązania codziennych problemów bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Do aktywnego udziału w konferencji zaproszeni zostali wszyscy dostawcy flotowi (koncerny samochodowe, paliwowe, oponiarskie, ubezpieczeniowe, finansowe), którzy konsekwentnie realizują strategię odpowiedzialnego biznesu na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym dla aut firmowych.

Spotkanie to jest dedykowane zarówno dostawcom produktów i usług flotowych, jak i odbiorcom rynkowym, czyli posiadaczom aut firmowych.

Kierowcy flotowi stanowią coraz liczniejszą grupę. Umiejętności i wiedza kierowców flotowych mają kolosalny wpływ na ogólne bezpieczeństwo na naszych drogach. Kierowca świadomy to kierowca bezpieczny, mniej narażony na ryzyko wypadku.

>>Zobacz więcej nt. konferencji<<

Podobne wiadomości:

Obserwacja drogi - czy jej pilnujesz?

Obserwacja drogi - czy jej pilnujesz?

Bezpieczna jazda 2016-04-27

Fotelik samochodowy - jaki wybrać

Fotelik samochodowy - jaki wybrać

Bezpieczna jazda 2015-11-06

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Suzuki przygotowuje w tym roku dwie ważne premiery, a jedną z nich jest zupełnie nowe Jimny. W sieci pojawiły się właśnie pierwsze zdjęcia tego modelu, a my znamy już pierwsze szczegóły na temat czwartej generacji.

Zalando Zalando