mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > O bezpieczeństwie flot

O bezpieczeństwie flot

23 marca br. w Ożarowie Mazowieckim odbędzie się konferencja poświęcona bezpieczeństwu w ruchu drogowym aut firmowych zorganizowana przez firmę Fleet Meetings sp. z o.o.

O bezpieczeństwie flot
Głównym założeniem konferencji jest prezentacja wszystkich dostępnych rozwiązań w zakresie zarządzania bezpieczeństwem floty samochodowej w Polsce, dzięki którym floty będą bezpieczniejsze i oszczędniejsze. Wśród poruszanych tematów Fleet Conference pojawią się m.in. rekonstrukcja wypadków drogowych oraz przyczyny najczęstszych zdarzeń drogowych we flotach samochodowych, kompleksowy Program Bezpieczeństwa floty na przykładzie firmy wybranej branży, psychologiczne aspekty bezpieczeństwa ruchu drogowego w praktyce flotowej, czy też bezpieczne auto dla szefa.

Bezpieczeństwo w ruchu drogowym to sprawa niezwykle istotna dla każdego z nas. Mimo że po drogach jeździ coraz więcej "lepszych" i bezpieczniejszych samochodów, statystyki pokazują, że sytuacja na drogach nie poprawia się znacząco. Wypadki drogowe kosztują społeczeństwo polskie prawie 3 mld USD rocznie.

Doświadczenia krajów zachodnich dowiodły, że mimo wzrostu liczby poruszających się pojazdów można skutecznie ograniczać liczbę ofiar wypadków drogowych. Aby osiągnąć poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego, konieczne są systemowe działania prewencyjne. Wypadki drogowe to problem głębszy i bardziej skomplikowany niż mogłoby się z pozoru wydawać, a jego rozwiązanie wymaga długofalowych i metodycznych działań oraz stałych nakładów finansowych.

Konferencja skupi przedsiębiorstwa, stowarzyszenia, instytucje badawcze oraz organy administracji publicznej, które zobowiązują się podjąć konkretne działania i dzielić się dobrymi praktykami, w celu rozwiązania codziennych problemów bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Do aktywnego udziału w konferencji zaproszeni zostali wszyscy dostawcy flotowi (koncerny samochodowe, paliwowe, oponiarskie, ubezpieczeniowe, finansowe), którzy konsekwentnie realizują strategię odpowiedzialnego biznesu na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym dla aut firmowych.

Spotkanie to jest dedykowane zarówno dostawcom produktów i usług flotowych, jak i odbiorcom rynkowym, czyli posiadaczom aut firmowych.

Kierowcy flotowi stanowią coraz liczniejszą grupę. Umiejętności i wiedza kierowców flotowych mają kolosalny wpływ na ogólne bezpieczeństwo na naszych drogach. Kierowca świadomy to kierowca bezpieczny, mniej narażony na ryzyko wypadku.

>>Zobacz więcej nt. konferencji<<

Podobne wiadomości:

Policja podsumowuje długi weekend

Policja podsumowuje długi weekend

Aktualności 2017-08-15

Korytarz życia - wysokie mandaty za niestosowanie

Korytarz życia - wysokie mandaty za...

Aktualności 2017-07-11

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Traficar na kolejnych stacjach Orlen
Traficar na kolejnych stacjach Orlen
Już niebawem na kolejnych 19 stacjach należących do PKN Orlen będzie można wypożyczać samochody na minuty należące do Traficar. Auta dostępne w ramach carsharingu będą dostępne na 50 stacjach paliw płockiego koncernu.