mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > O perspektywach w branży motoryzacyjnej

O perspektywach w branży motoryzacyjnej

- Przemysł motoryzacyjny jest bardzo istotną częścią polskiej gospodarki. Udział branży w przetwórstwie przemysłowym to blisko 12 proc., a liczba osób zatrudnionych w tym sektorze to 156 tys. osób – powiedziała wiceminister gospodarki Grażyna Henclewska.

O perspektywach w branży motoryzacyjnej
- Jest to branża wysoce innowacyjna, zarówno w organizacji produkcji, jak i w wyrobach. Jest także naszym kluczowym eksporterem. W 2012 r. wartość eksportu tego sektora wyniosła 17,6 mld euro – zauważyła wiceminister.

Podkreśliła, że zależy nam, aby Polska pozostała krajem, w którym produkowane są nowoczesne auta, wdrażane innowacyjne technologie, będące w przyszłości jakościowym impulsem dla nowych i ekologicznych koncepcji rozwoju transportu. - Produkowane u nas samochody, w tym także dostawcze, ciężarowe i autobusy, powinny stać się dla konsumentów atrakcyjniejsze ekonomicznie i technologicznie – wyjaśniła podsekretarz stanu w MG.

– Chcemy rozszerzać rynki zbytu na całą Unię Europejską i kraje trzecie. Poprzez wprowadzenie zmian w systemie podatkowym oraz upowszechnienie alternatywnych napędów i paliw dążymy do odmłodzenia parku samochodowego w naszym kraju – wymieniła. - Zależy nam też na zwiększeniu aktualnej bazy produkcyjnej, co wiąże się z zachowaniem jak największej liczby miejsc pracy w polskim przemyśle motoryzacyjnym. – powiedziała. Dodała, że wszystkie projekty i plany działań MG konsultuje zarówno z przedstawicielami branży, jak i organizacjami samorządowymi.


10 grudnia 2013 r. Ministerstwo Gospodarki organizuje konferencję „Motoryzacja – Przemysł – Nauka”. Celem spotkania jest stworzenie platformy współpracy dla branży motoryzacyjnej i środowisk badawczo-rozwojowych, która poprawi konkurencyjność polskiego przemysłu

Podobne wiadomości:

Kryzys na Wschodzie wpływa na branżę motoryzacyjną w Polsce

Kryzys na Wschodzie wpływa na branżę...

Aktualności 2015-05-27

Rozbudują polską fabrykę felg

Rozbudują polską fabrykę felg

Aktualności 2015-04-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Policja podsumowuje długi weekend
Policja podsumowuje długi weekend
Kolejny długi weekend za nami. Pomimo tego, że nad bezpieczeństwem podróżujących czuwało kilka tysięcy funkcjonariuszy - statystyki nadal są przerażające.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic