mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > O perspektywach w branży motoryzacyjnej

O perspektywach w branży motoryzacyjnej

- Przemysł motoryzacyjny jest bardzo istotną częścią polskiej gospodarki. Udział branży w przetwórstwie przemysłowym to blisko 12 proc., a liczba osób zatrudnionych w tym sektorze to 156 tys. osób – powiedziała wiceminister gospodarki Grażyna Henclewska.

O perspektywach w branży motoryzacyjnej
- Jest to branża wysoce innowacyjna, zarówno w organizacji produkcji, jak i w wyrobach. Jest także naszym kluczowym eksporterem. W 2012 r. wartość eksportu tego sektora wyniosła 17,6 mld euro – zauważyła wiceminister.

Podkreśliła, że zależy nam, aby Polska pozostała krajem, w którym produkowane są nowoczesne auta, wdrażane innowacyjne technologie, będące w przyszłości jakościowym impulsem dla nowych i ekologicznych koncepcji rozwoju transportu. - Produkowane u nas samochody, w tym także dostawcze, ciężarowe i autobusy, powinny stać się dla konsumentów atrakcyjniejsze ekonomicznie i technologicznie – wyjaśniła podsekretarz stanu w MG.

– Chcemy rozszerzać rynki zbytu na całą Unię Europejską i kraje trzecie. Poprzez wprowadzenie zmian w systemie podatkowym oraz upowszechnienie alternatywnych napędów i paliw dążymy do odmłodzenia parku samochodowego w naszym kraju – wymieniła. - Zależy nam też na zwiększeniu aktualnej bazy produkcyjnej, co wiąże się z zachowaniem jak największej liczby miejsc pracy w polskim przemyśle motoryzacyjnym. – powiedziała. Dodała, że wszystkie projekty i plany działań MG konsultuje zarówno z przedstawicielami branży, jak i organizacjami samorządowymi.


10 grudnia 2013 r. Ministerstwo Gospodarki organizuje konferencję „Motoryzacja – Przemysł – Nauka”. Celem spotkania jest stworzenie platformy współpracy dla branży motoryzacyjnej i środowisk badawczo-rozwojowych, która poprawi konkurencyjność polskiego przemysłu

Podobne wiadomości:

Skoda świętuje kolejny rekord

Skoda świętuje kolejny rekord

Aktualności 2015-01-05

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Aktualności 2017-10-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Jeep Wrangler zadebiutował w Los Angeles
Jeep Wrangler zadebiutował w Los Angeles
Legenda amerykańskiej motoryzacji debiutuje w nowej odsłonie. Jeep Wrangler zachował terenowe właściwości jezdne, a na jego pokładzie pojawiło się wiele nowoczesnych rozwiązań podnoszących komfort i bezpieczeństwo podróży.