mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Obama chce oszczędniejszych aut

Obama chce oszczędniejszych aut

Prezydent Stanów Zjednoczonych, Barack Obama, ogłosił wczoraj plan wprowadzenia nowych norm ekologicznych, które mają zacząć obowiązywać od 2016 roku. Jedno jest pewne, oznacza to koniec dla paliwożernych amerykańskich krążowników szos.

Obama chce oszczędniejszych aut
Główny cel jest taki, by ograniczyć średnie zużycie paliwa w skali całego kraju dla aut osobowych, w tym także dla popularnych za oceanem pickupów i małych trucków, aż o 30 procent do 2016 roku, czyli do poziomu 35,5 mil przejechanych na jednym galonie (niecałe 8 l/100 km). Przy czym każdego roku każdy producent powinien ograniczyć średnie spalanie minimum o 5 procent.

Redukcja spalania pozwoli zaoszczędzić 1,8 miliarda ton baryłek paliwa, co przełoży się na niższą o 900 milionów ton emisję dwutlenku węgla oraz, a może przede wszystkim, uniezależni w pewnym stopniu amerykańską gospodarkę od niepewnych dostawców ropy naftowej.

Konieczność wprowadzenia nowych rozwiązań będzie się wiązała ze wzrostem cen nowych samochodów, średnio o ok. 600 dolarów, jednak oszczędności na stacjach benzynowych mają zrekompensować poniesione wyższe wydatki na zakup auta.

Wprowadzone nowe normy, jednolite dla wszystkich stanów (obecnie obowiązuje kilka różnych norm), zostały dobrze odebrane i przez amerykańskich producentów samochodów, i przez organizacje ekologiczne.
Tematy w artykule: USA ekologia sprzedaż samochodów

Podobne wiadomości:

Jak dobrze sprzedać samochód? - rady o których warto pamiętać

Jak dobrze sprzedać samochód? - rady o...

Aktualności 2016-12-22

Toyota znów numerem 1

Toyota znów numerem 1

Aktualności 2016-01-28

Komentuj:

~Wojas 2009-05-21

czerwonego ??? a mi on wyglada na czarnego :)))))

~Tak to jest ja się ma czerwonego prezydenta 2009-05-21

W USA komuna coraz większa...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Red Dot Award dla Skody Kodiaq i Octavia
Red Dot Award dla Skody Kodiaq i Octavia
Dwa modele Skody wygrały jeden z najbardziej znanych i prestiżowych konkursów projektowych na świecie. To już dziesiąta i jedenasta nagroda „Red Dot Awards” dla czeskiego producenta od 2006 roku.