mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Obama nie chce hybrydy

Obama nie chce hybrydy

Auto hybrydowe, jako główna limuzyna głowy państwa, zupełnie nie wchodzi w grę dla prezydenta Stanów Zjednoczonych, Baracka Obamy. Według stacji CBS Cadillac DTS jeszcze przez długi czas napędzany będzie konwencjonalnym silnikiem benzynowym.

Obama nie chce hybrydy
Wszystko za sprawą ogromnej wagi samochodu prezydenta USA. Cadillac DTS, który pełni funkcję prezydenckiej limuzyny waży ponad trzykrotnie więcej od standardowych, seryjnie produkowanych egzemplarzy. W wywiadzie dla telewizji CBS Barack Obama stwierdził, że póki co nie zdecyduje się na jazdę autem wykorzystującym technologię hybrydową, gdyż ma obawy, że taki napęd nie zagwarantowałby właściwego przyspieszenia. Podobnego zdania są szefowie ds. bezpieczeństwa głowy państwa USA.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Cadillac
Tematy w artykule: Cadillac napęd hybrydowy Barack Obama

Podobne wiadomości:

Toyota z rekordem aut hybrydowych w Polsce

Toyota z rekordem aut hybrydowych w Polsce

Aktualności 2017-03-13

Cadillac One -

Cadillac One - "Bestia" w Warszawie

Aktualności 2016-07-08

Komentuj:

aaa 2010-04-09

Theo, to jest standardowa praktyka. Pancerniki od bmw czy mercedesa też producent "odkupuje" (choć nie mam pojęcia co z nimi robi - np. czy niszczy?) po pewnym okresie. Co do Obamowozu to akurat te informacje podali, bo info gdzie podali wiadomość na czym bazuje opisywało, że nie jest to tylko rama, ale i zespół napędowy. Więc samo się przez to rozumie. Tak czy inaczej ma diesla :)

~Theo 2010-04-09

Konkretnie to GMC Topkick i jest to ciężarówka Medium-Duty. To są tylko przypuszczenia, bo służbom nie wolno ujawniać żadnych szczegółów z rodzajem i pojemnością silnika włącznie. Dodatkowo po 11 września każda limuzyna po upływie kadencji musi zostać zniszczona, żeby nie ujawnić tajemnic konstrukcji.

aaa 2010-04-08

eee.... przyznać się kto walnął takiego babola? Portal czy źródło? "Według stacji CBS Cadillac DTS jeszcze przez długi czas napędzany będzie konwencjonalnym silnikiem benzynowym." Problem w tym, że obecna limuzyna Obamy to DIESEL!!! Tak, od lekkiej ciężarówki, około 300 konny. O ile pamiętam przyspiesza w 15 sekund do 100. A tak przy okazji, to sama limuzyna jest zbudowana na ramie pickupa i nie ma nic wspólnego z samochodem osobowym do którego jest podobna.

~zen 2010-04-08

kolejny niedouczony kartofel

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.