mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Obama wygrał i... podrożało paliwo

Obama wygrał i... podrożało paliwo

Wyniki amerykańskich wyborów prezydenckich wyraźnie wpłynęły na wzrost cen ropy i paliw gotowych, co błyskawicznie przełożyło się na ceny hurtowe w polskich rafineriach - informuje Polska Izba Paliw Płynnych.

Obama wygrał i... podrożało paliwo
Benzyna od wyborów podrożała w PKN Orlen o 7 groszy za litr, a olej napędowy o 5 groszy za litr. W Grupie Lotos podwyżki są o 3 grosze za litr niższe. Analitycy Izby dodają, że stacje paliw korzystają jednak jeszcze z ostatnich obniżek hurtowych. W większości lokalizacji ceny oleju napędowego są istotnie wyższe od benzyny.

Średnia cena litra benzyny na polskich stacjach wynosi 5,63 zł/l, podczas gdy oleju napędowego - 5,67 zł/l. Za litr autogazu (LPG) kierowcy płacą obecnie 2,73 zł/l.

Jak podaje PIPP, najtańszą benzynę znajdziemy na stacjach wojewówdztwa śląskiego (5,56 zł/l), zaś olej napędowy najkorzystniej obecnie tankować w województwie pomorskim (5,59). Z kolei kierowcy z podkarpackiego płacą dziś najmniej za LPG (2,65).

Najmniej korzystna sytuacja dla posiadaczy aut jest w województwie zachodniopomorskim, gdzie najdroższa jest benzyna (5,68) oraz LPG (2,82). Kierowcy diesli najwięcej muszą płacić za paliwo w województwie łódzkim (5,75).

Podobne wiadomości:

Będą podwyżki cen paliw

Będą podwyżki cen paliw

Finanse i prawo 2016-02-10

Paliwo najtańsze od lat!

Paliwo najtańsze od lat!

Aktualności 2016-02-02

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.