mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Obchody 40-lecia Transita

Obchody 40-lecia Transita

Ford Motor Company specjalną galą uświetnił jubileusz 40-lecia produkcji popularnego Forda Transit. Na miejsce uroczystości wybrano należącą do spółki Ford Otosan wytwórnię samochodów dostawczych w mieście Kocaeli w Turcji.

Ford Transit, wprowadzony po raz pierwszy na rynek w 1965 roku, zapoczątkował zupełnie nowy rozdział rozwoju europejskiego rynku samochodów dostawczych. Dziś, równo 40 lat po premierze i po wypuszczeniu na rynek blisko 5 milionów egzemplarzy tego niezwykle uniwersalnego i popularnego pojazdu, produkcja Forda Transit trwa nadal, właśnie w zakładach  w Kocaeli oraz w wytwórni w Southampton na południu Anglii.

Specjalną galę, zorganizowaną w Kocaeli z okazji 40-lecia Forda Transit, uświetnili swoją obecnością: prezes Ford of Europe, John Fleming, dyrektor wykonawczy Koç Holding, Bülend Özaydinli, generalny dyrektor spółki Ford Otosan, Turgay Durak oraz członkowie zarządu spółki Ford Otosan.

Dwa ważne jubileusze – 40-lecie produkcji Forda Transit oraz wyprodukowanie 5-milioniowego egzemplarza – uświetnione zostało przekazaniem pobliskiemu państwowemu szpitalowi Golcuk nowego ambulansu pogotowia, który uroczyście zjechał z taśmy montażowej i który został zbudowany właśnie na bazie Forda Transit.

W najbliższych dniach podobna uroczystość odbędzie się także w zakładach w Southampton – również tutaj podwójny jubileusz zostanie uświetniony symbolicznym przekazaniem drugiego "5-milionowego" pojazdu miejscowej organizacji dobroczynnej.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.