mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Od lipca silniki w wersji EEV we wszystkich DAFach

Od lipca silniki w wersji EEV we wszystkich DAFach

Wszystkie wersje 6-cylindrowego silnika GR wykorzystywanego do napędu DAFów serii LF45, LF55 i CF65 dostępne są od lipca br. także w wariancie spełniającym wymogi restrykcyjnej normy emisji spalin EEV (Enhanced Environmentally friendly Vehicles). Teraz silniki zgodne z normą EEV dostępne są dla całej gamy pojazdów DAF.

Od lipca silniki w wersji EEV we wszystkich DAFach
Silniki PACCAR GR uzyskały pełne certyfikacje bez konieczności montażu filtra cząstek stałych w układzie wydechowym pojazdu. 

W pojazdach EEV emisja cząstek sadzy jest o około 50% niższa niż w przypadku wartości wymaganych przez normę Euro 5, która obowiązuje od października 2009 r. Dzięki silnikom wysokoprężnym EEV firma DAF realizuje wartości emisji, które do niedawna uważano za możliwe jedynie w przypadku silników gazowych. Firma DAF jest pierwszym producentem samochodów ciężarowych, który dostarcza wszystkie oferowane pojazdy w wersjach zgodnych z normą EEV.

Norma EEV wymusza niezwykle niskie poziomy emisji cząstek stałych, aby zminimalizować ich negatywny wpływ na środowisko naturalne. Oznaczenie zgodności z normą EEV umieszczone na kabinie pojazdu, to wskaźnik dbałości firmy DAF o środowisko naturalne.
Tematy w artykule: DAF paccar DAF Trucks PACCAR GR

Podobne wiadomości:

Ciągnik siodłowy o superniskim podwoziu

Ciągnik siodłowy o superniskim podwoziu

Ciężarówki i Autobusy 2015-04-21

DAF CF z trzema osiami

DAF CF z trzema osiami

Ciężarówki i Autobusy 2015-07-16

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.

Zalando Zalando