mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Od lipca silniki w wersji EEV we wszystkich DAFach

Od lipca silniki w wersji EEV we wszystkich DAFach

Wszystkie wersje 6-cylindrowego silnika GR wykorzystywanego do napędu DAFów serii LF45, LF55 i CF65 dostępne są od lipca br. także w wariancie spełniającym wymogi restrykcyjnej normy emisji spalin EEV (Enhanced Environmentally friendly Vehicles). Teraz silniki zgodne z normą EEV dostępne są dla całej gamy pojazdów DAF.

Od lipca silniki w wersji EEV we wszystkich DAFach
Silniki PACCAR GR uzyskały pełne certyfikacje bez konieczności montażu filtra cząstek stałych w układzie wydechowym pojazdu. 

W pojazdach EEV emisja cząstek sadzy jest o około 50% niższa niż w przypadku wartości wymaganych przez normę Euro 5, która obowiązuje od października 2009 r. Dzięki silnikom wysokoprężnym EEV firma DAF realizuje wartości emisji, które do niedawna uważano za możliwe jedynie w przypadku silników gazowych. Firma DAF jest pierwszym producentem samochodów ciężarowych, który dostarcza wszystkie oferowane pojazdy w wersjach zgodnych z normą EEV.

Norma EEV wymusza niezwykle niskie poziomy emisji cząstek stałych, aby zminimalizować ich negatywny wpływ na środowisko naturalne. Oznaczenie zgodności z normą EEV umieszczone na kabinie pojazdu, to wskaźnik dbałości firmy DAF o środowisko naturalne.
Tematy w artykule: DAF paccar DAF Trucks PACCAR GR

Podobne wiadomości:

DAF CF z trzema osiami

DAF CF z trzema osiami

Ciężarówki i Autobusy 2015-07-16

Ciągnik siodłowy o superniskim podwoziu

Ciągnik siodłowy o superniskim podwoziu

Ciężarówki i Autobusy 2015-04-21

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Kodiaq – 5 gwiazdek w teście Euro NCAP
Skoda Kodiaq – 5 gwiazdek w teście Euro NCAP
Największy SUV czeskiego producenta został niedawno rozbity przez organizację Euro NCAP. Model Kodiaq został nagrodzony maksymalną notą pięciu gwiazdek. To już siódmy model Skody, który otrzymał taką ocenę.