mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Od początku roku zainwestowali miliard euro

Od początku roku zainwestowali miliard euro

Wszystko wskazuje na to, że Polska jest wciąż atrakcyjnym krajem dla potencjalnych inwestorów. W pierwszym półroczu Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych zrealizowała aż 31 projektów, dotyczących m.in. branży motoryzacyjnej.

Od początku roku zainwestowali miliard euro
W pierwszym półroczu bieżącego roku Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych udało się zrealizować aż 31 różnych projektów inwestycyjnych o łącznej wartości ponad 1 mld euro. Jest to rekordowa suma. W całym ubiegłym roku wszystkie inwestycje (57 projektów prowadzonych przez PAIiIZ) osiągnęły wartość 1,3 mld euro, zatem w tym roku jest szansa na osiągnięcie dużo lepszego wyniku.

Efektem wszystkich 31 inwestycji jest stworzenie 7,5 tys. nowych miejsc pracy. Wiele ze zrealizowanych projektów dotyczy przemysłu motoryzacyjnego, a także elektronicznego i chemicznego. Najwięcej projektów prowadzono z firmami amerykańskimi. Wśród przedsiębiorstw europejskich dominowały koncerny niemieckie, brytyjskie, francuskie i szwedzkie. Na uwagę zasługuję także fakt, że 11 sfinalizowanych projektów dotyczyło firm azjatyckich.

Zdaniem Prezesa PAIiIZ, Pawła Wojciechowskiego to półrocze było wyjątkowe - Taki wynik to zasługa zarówno Agencji, jak i panującego w naszym kraju klimatu inwestycyjnego. W oczach inwestorów Polska pozostaje bardzo atrakcyjnym miejscem do lokowania nowych projektów. Obawiam się jednak, że drugie półrocze będzie dla nas trudniejsze z uwagi na sytuację gospodarczą na świecie i umacniająca się złotówkę - przyznaje.

30% projektów realizowanych będzie na terenach specjalnych stref ekonomicznych. Najwięcej nowych inwestycji zlokalizowano w województwach dolnośląskim, mazowieckim i pomorskim.

Podobne wiadomości:

Inwestycja Volkswagena największą w 2014 roku

Inwestycja Volkswagena największą w 2014 roku

Aktualności 2014-12-15

Nowoczesne technologie Wabco z Wrocławia

Nowoczesne technologie Wabco z Wrocławia

Aktualności 2014-12-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Elektryczny Jaguar I-Pace - premiera w Genewie
Elektryczny Jaguar I-Pace - premiera w Genewie
W ubiegłym roku podczas La Auto Show odbyła się amerykańska premiera Jaguara I-Pace, a teraz przyszedł czas na europejski debiut tego konceptu. Pierwszy, elektryczny SUV brytyjskiej marki pojawi się w Genewie.