mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Odchudzone Land Rovery

Odchudzone Land Rovery

Jak widać moda na szczupłą sylwetkę dotarła także do świata motoryzacyjnego. Okazuje się bowiem, że nadchodzące generacje samochodów marki Land Rover zostaną wyposażone w bardzo lekkie nadwozia wykonane z aluminium.

Odchudzone Land Rovery

Technologia wdrażana i testowana właśnie w najnowszych modelach marki Jaguar mogłaby ułatwić rozwiązanie odwiecznego problemu Land Rovera, dotyczącego chęci stworzenia przestrzennego samochodu, przy jednoczesnej redukcji wagi oraz usprawnieniu ekonomii jego spalania.

Według nieoficjalnych informacji producent zamierza już w 2010 roku wprowadzić do sprzedaży model Range Rover wyposażony właśnie w tego typu konstrukcję. Póki co, nie ma jeszcze żadnych informacji, które mogłyby to potwierdzić, lecz wygląda na to, że producent małymi krokami zaczyna przygotowywać się do inwestycji tego typu. Na tym modelu się jednak nie skończy, bowiem lekkie nadwozie montowane będzie również w modelach Discovery oraz Range Rover Sport, dlatego, że już za dwa lata na rynek wchodzą odświeżone wersje tych aut. Wprowadzenie podobnych konstrukcji dla trzech modeli na raz, pozwoliłoby producentowi na zmniejszenie kosztów produkcji.

Na dzień dzisiejszy ośmiocylindrowa wersja Range Rovera o pojemności 4,4 litra waży 2700 kilogramów. Jeżeli producent samochodów marki Land Rover będzie w stanie wyprodukować wystarczająco wytrzymałą konstrukcję, która pozwoli również na jazdę off-road, przy okazji redukując wagę o 15 procent, jak w przypadku Jaguara, to wersja produkcyjna samochodu będzie lżejsza aż o pół tony. Takie usprawnienie powinno zmniejszyć średnie spalanie samochodu z 15 l/100km, aż do 12 l/100km. Przy okazji emisja szkodliwych substancji zostałaby poważnie zredukowana.

Czytaj także:

Gruboskórny Range Rover (2006-10-10)

Defender wchodzi w XXI wiek (2006-08-23)

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Land Rover Range Rover
Land Rover Range Rover
Cena podstawowa już od: 159 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. suv-2dr.
Land Rover Discovery
Land Rover Discovery
Cena podstawowa już od: 149 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: suv-5dr.

Podobne wiadomości:

Land Rover Defender powróci?

Land Rover Defender powróci?

Aktualności 2016-07-15

Konkurent BMW X4 od Range Rovera

Konkurent BMW X4 od Range Rovera

Aktualności 2016-03-29

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.