mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Odlewnie Polskie realizują kolejną inwestycję

Odlewnie Polskie realizują kolejną inwestycję

Odlewnie Polskie zakończyły już realizację pierwszego etapu inwestycji o wartości 16 mln zł, który pozwoli na podwojenie produkcji w ciągu 2 -2,5 roku. W ostatnich dniach podpisały umowę na wykonanie kolejnego projektu inwestycyjnego o wartości ponad 9,37 mln zł.

Odlewnie Polskie realizują kolejną inwestycję

Nowy projekt dotyczy wdrożenia "zintegrowanego systemu topienia i obróbki pozapiecowej stopów żelaza". Wykona go konsorcjum polsko-niemieckie firm Otto Junker GMBH z Niemiec i Ferro - Masz T. Fulko i Wspólnicy z Łodzi. Termin realizacji umowy upływa 30 kwietnia 2007 r. Część pieniędzy na realizację procesu inwestycyjnego Odlewnie pozyskały ze środków unijnych.

Spółka skieruje zwiększoną produkcję do dotychczasowych kontrahentów, choć pracuje też nad pozyskaniem zupełnie nowych odbiorców. Towar będzie sprzedawać w większości za granicą, głównie w Niemczech.

Odlewnie Polskie produkują odlewy z żeliwa szarego, sferoidalnego, wermikularnego, staliwa węglowego i stopowego oraz stopów aluminium do armatury przemysłowej i wodnokanalizacyjnej, części maszyn i urządzeń, podzespoły do motoryzacji oraz elementy trakcji kolejowej. Do krajów Unii Europejskiej sprzedawanych jest ponad 65 % produkowanych odlewów.

Spółka prowadzi także działalność usługową m.in. na rynku niemieckim oraz planuje rozpocząć na rynku francuskim. Docelowo poziom usług w przychodach ma utrzymać się na poziomie 25-30% - deklarują przedstawiciele spółki.

Przeczytaj także:

Kuźnia Jawor - od zera do marki (2006-06-08)

Ekspansja w kierunku motoryzacji (2006-05-22)

Gestamp tłoczy coraz więcej dla VW (2006-08-09)

Amerykanie na Podkarpaciu (2005-11-22)

Polska centrum globalnej strategii wytwórczej GKN (2005-10-27)

 


Podobne wiadomości:

Gestamp tłoczy coraz więcej dla VW

Gestamp tłoczy coraz więcej dla VW

Aktualności 2006-08-09

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe uprawnienia dla kategorii B prawa jazdy
Nowe uprawnienia dla kategorii B prawa jazdy
Kierowcy z kategorią B prawa jazdy mogą od 2014 roku prowadzić lekkie motocykle. Teraz zakres uprawnień znów się zwiększa, umożliwiając prowadzenie motocykli trójkołowych.