mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Odnowiony Renault Master

Odnowiony Renault Master

Renault zaprezentował dziś odświeżoną wersję swojego największego modelu z segmentu pojazdu dostawczych. Renault Master będzie miał m.in. nowe jednostki napędowe oraz szereg nowoczesnych rozwiązań i technologii. W sprzedaży na polskim rynku tuż po wakacjach.

Odnowiony Renault Master
Największe zmiany w odnowionym Masterze dotyczą gamy jednostek napędowych. W nowej wersji modelu pod maską pracować będą 2,3-litrowe silniki dCi o mocy od 110 do 163 KM (do tej pory od 100 do 150 KM). Mocniejsze warianty (135 i 163 KM) wyposażone są w technologię Twin Turbo.

Wzrostowi mocy towarzyszy zmniejszenie zużycia paliwa. W wersji Mastera L2H2 z najmocniejszym silnikiem udało się ograniczyć zużycie oleju napędowego o 1,5 l/100 km do poziomu zaledwie 6,9l/100 km. Zużycie paliwa można jeszcze zmniejszyć o dalsze 10%, dzięki funkcji "Eco", która odpowiednio steruje momentem obrotowym silnika oraz pracą układu klimatyzacji.

Najnowszy Renault Master będzie oferowany w 4 różnych długościach i 3 wysokościach. W sumie nabywca ma możliwość wyboru spośród aż 350 konfiguracji, w tym takie wersje nadwoziowe jak furgon, furgon brygadowy, podwozie z kabiną, podwozie z podwójną kabiną, platforma z kabiną, wywrotki, kontenery, wersje z przednim i tylnym napędem o objętości użytecznej od 8 do 22 m3. Nową wersją w ofercie będzie odmiana L4H2 i H3 furgon z napędem na tylną oś z pojedynczymi koła. większa odległość pomiędzy nadkolami umożliwia załadunek europalet również w tylnej części auta.


Wśród nowoczesnych rozwiązań warto zwrócić uwagę na system stabilizacji toru jazdy najnowszej generacji, który dostosowuje się do aktualnego obciążenia pojazdu. Ponadto współpracuje on z układem wspomagania ruszania pod górę oraz systemem Extended Grip, którego rolą jest zapewnienie odpowiedniej przyczepności na śniegu, piasku czy błocie.

Z kolei system zapobiegający "myszkowaniu" przyczepy naprzemiennie przyhamowuje i zmniejsza moment obrotowy silnika. Elektrohydrauliczny zespół wspomagania kierownicy ułatwia wszelkie manewry przy małych prędkościach. Nowością jest także lusterko szerokokątne Wide View, które zapewnia widoczność w obrębie "martwego pola".

Pod względem stylistycznym największe zmiany zaszły w przedniej części nadwozia. Nowa osłona chłodnicy jest zgodna ze stylistyką modeli całej marki. Powiększono nieznacznie również logo francuskiej marki.

Nowy Renault Master, który ma swoją premierę dziś na rozpoczynającym się właśnie salonie samochodowym w Birmingham, trafi do sprzedaży w Polsce na początku września br., a już od połowy czerwca będzie można składać na niego zamówienia.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Renault Master
Renault Master
Cena podstawowa już od: 118 387 PLN brutto
Dostępne nadwozia: furgon-4dr. rama-2dr.

Podobne wiadomości:

Renault Megane RS - wyciekły pierwsze zdjęcia

Renault Megane RS - wyciekły pierwsze zdjęcia

Aktualności 2017-07-17

Nowe Renault Megane R.S. 275 Trophy

auto motor i sport 0000-00-00

275 KM, tytanowy wydech, mechaniczna szpera i głębokie kubły od Recaro. Tutaj nie ma miejsca na półśrodki. Oto w skrócie nowe Renault Megane R.S. 275 Trophy.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.