mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Odrodzenie MG?

Odrodzenie MG?

Odchodząca na karty historii brytyjska marka MG, już niedługo będzie miała ponowną szansę, aby zaistnieć na rynku, dzięki chińskiemu producentowi samochodów, Nanjing.

Odrodzenie MG?

Zamknięta w 2005 roku wraz z upadkiem koncernu MG Rover Group fabryka umiejscowiona w Longbridge będzie produkować samochody, które oprócz rodzimego rynku europejskiego podbijać będą rynek za oceanem. Bardziej dalekobieżne plany zakładają nawet produkcję samochodów na rynku amerykańskim. Koncern MG Rover został zakupiony przez Nanjing w 2005 roku za kwotę 53 milionów dolarów.

Dyrektor zarządzający Nanjing zapowiada, że podczas tegorocznych targów motoryzacyjnych w Londynie firma zaprezentuje dotychczasowe osiągnięcia, a także przedstawi swoje plany na przyszłość.

Nanjing jest grupą zrzeszającą kilku małych producentów samochodów pochodzących z Chin, którzy zamierzają wspólnymi siłami wejść na globalny rynek. Jednakże większość analityków rynku motoryzacyjnego jest bardzo sceptycznie nastawionych do pomysłów firmy. Wiele z nich powątpiewa w siły finansowe oraz zaawansowanie technologiczne, które ma pozwolić na spełnienie wszelkich wymagań dotyczących globalnego rynku.

Czytaj także:

Nowe MG na bazie Smarta (2006-03-21)

Tematy w artykule: MG

Podobne wiadomości:

MG podobne do Renault zadebiutuje w Szanghaju

MG podobne do Renault zadebiutuje w Szanghaju

Aktualności 2013-04-15

MG wypuści na rynek ciekawego roadstera

MG wypuści na rynek ciekawego roadstera

Aktualności 2012-07-23

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Auto Digilab - tak wygląda przyszłość mobilności
Skoda Auto Digilab - tak wygląda przyszłość mobilności
Skoda opracowała program o nazwie Strategia 2025, który ma kształtować przyszłość czeskiej marki w kolejnych latach. Żeby jeszcze lepiej wykorzystywać cyfrowe technologie w działalności marki, w Pradze powstał DigiLab.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech