mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Odrodzenie MG?

Odrodzenie MG?

Odchodząca na karty historii brytyjska marka MG, już niedługo będzie miała ponowną szansę, aby zaistnieć na rynku, dzięki chińskiemu producentowi samochodów, Nanjing.

Odrodzenie MG?

Zamknięta w 2005 roku wraz z upadkiem koncernu MG Rover Group fabryka umiejscowiona w Longbridge będzie produkować samochody, które oprócz rodzimego rynku europejskiego podbijać będą rynek za oceanem. Bardziej dalekobieżne plany zakładają nawet produkcję samochodów na rynku amerykańskim. Koncern MG Rover został zakupiony przez Nanjing w 2005 roku za kwotę 53 milionów dolarów.

Dyrektor zarządzający Nanjing zapowiada, że podczas tegorocznych targów motoryzacyjnych w Londynie firma zaprezentuje dotychczasowe osiągnięcia, a także przedstawi swoje plany na przyszłość.

Nanjing jest grupą zrzeszającą kilku małych producentów samochodów pochodzących z Chin, którzy zamierzają wspólnymi siłami wejść na globalny rynek. Jednakże większość analityków rynku motoryzacyjnego jest bardzo sceptycznie nastawionych do pomysłów firmy. Wiele z nich powątpiewa w siły finansowe oraz zaawansowanie technologiczne, które ma pozwolić na spełnienie wszelkich wymagań dotyczących globalnego rynku.

Czytaj także:

Nowe MG na bazie Smarta (2006-03-21)

Tematy w artykule: MG

Podobne wiadomości:

Euro NCAP: Chińskie auta coraz bezpieczniejsze

Euro NCAP: Chińskie auta coraz...

Aktualności 2011-11-26

MG: Bo koncept musi być ciekawy

MG: Bo koncept musi być ciekawy

Premiery 2012-04-24

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross