mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Odrodzenie ikony motoryzacji

Odrodzenie ikony motoryzacji

Swego czasu Jeep potrafił zrobić piękny samochód - taki jak np. model Grand Wagoneer. Sergio Marchionne, szef Fiat Group, potwierdził w Detroit, że nowe auto będzie dzierżyć legendarną nazwę.

Odrodzenie ikony motoryzacji

Nowy model, który zastąpi mało udanego Commandera, ma pojawić się w styczniu 2013 roku. Reporterzy zapytali szefa grupy Fiata i Chryslera czym nowe auto będzie się różnić od Commandera, który zakończył swój żywot rok temu. Sergio z rozbrajającą szczerością godną Włocha stwierdził: - To był samochód nie nadający się do spożycia. Sprzedaliśmy kilka, ale nie mam zielonego pojęcia dlaczego ludzie to kupowali.

Marchionne potwierdził też, że grupa chce "zabić" jednego z tradycyjnych dla niej vanów - albo Dodge Grand Caravan, albo Chrysler Town & Country. Spekuluje się, że Grand Caravan ma większe szanse przeżycia w tej sytuacji. Szef powiedział, że firma, która straci swojego vana, dostanie nowe tego typu auto, ale bez bocznych suwanych drzwi.

Grupa zastanawia się czym zastąpić Dodge Nitro i Jeepa Liberty. - To największa dziura w naszym portfolio. Nitro musi być czymś zastąpione jak najszybciej, ale niekoniecznie autem ze znaczkiem Dodge. Może to będzie Chrysler, nie wiem. Dajcie nam jakieś 40 dni na podjęcie decyzji.

Marchionne potwierdził jeszcze, że firma będzie dalej skupiać się, rozwijać i inwestować w silniki V8 Hemi. Widać, że w jego żyłach płynie prawdziwie włoska krew.


Podobne wiadomości:

Mitsubishi planuje hybrydowego SUV-a

auto motor i sport 0000-00-00

Jeep Wrangler zadebiutował w Los Angeles

Jeep Wrangler zadebiutował w Los Angeles

Aktualności 2017-12-01

Komentuj:

~bzdura 2011-01-12

Mało udanego Commandera? Hehe, to jedno z lepszych aut!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Cupra - nowa motoryzacyjna marka z Hiszpanii
Cupra - nowa motoryzacyjna marka z Hiszpanii
Już od kilku miesięcy było wiadomo, że marka Cupra w końcu zostanie wydzielona od Seata. Iberyjski producent ogłosił oficjalną zmianę. Na rynku pojawi się nowa submarka z osobnym emblematem.