mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Odświeżona Thalia

Odświeżona Thalia

Od wprowadzenia Renault Thalia na rynek w 1999 roku, wyprodukowano już ponad 500 tysięcy egzemplarzy tego samochodu. Aby upamiętnić to wydarzenie, producent postanowił już we wrześniu tego roku wypuścić odmłodzoną wersję popularnego sedana.

Odświeżona Thalia

Dzięki atrakcyjnemu wyglądowi, który został połączony z gamą oszczędnych silników, Renault Thalia uzyskiwało dobre poziomy sprzedaży w wielu krajach, a w szczególności na naszym rodzimym rynku, gdyż był to jeden z tańszych sedanów dostępnych w sprzedaży.

Nowa wersja otrzymała kilka modyfikacji w obrębie nadwozia, które rzucają się już przy pierwszym spojrzeniu. Z przodu zamontowano nowy zderzak, który w całości pokryty jest lakierem w kolorze nadwozia. Ponad nim znajduje się odświeżony grill zbudowany z poziomych linii, wyglądający dużo bardziej gustownie niż w przypadku poprzedniej wersji samochodu. Kosmetyczne zmiany dotknęły także reflektorów oraz lamp przeciwmgielnych. W nowej wersji standardowo pokolorowane zostały także drobne elementy, takie jak lusterka zewnętrzne, listwy boczne oraz klamki drzwi.

Zmiany dotknęły także wnętrze samochodu. Jest ono teraz bardziej dopracowane, a do jego montażu użyto materiałów wysokiej jakości. W zależności od rynku na którym będzie sprzedawany, możliwy będzie zakup wersji z kierownicą obitą skórą, a także poszycia gałki zmiany biegów tym samym materiałem. Design deski rozdzielczej zaczerpnięty został z modelu Clio II, dzięki czemu sprawia ciepłe wrażenie, będąc zarazem ergonomicznym w użyciu. Nowością będzie także umiejscowiony centralnie wyświetlacz informujący o temperaturze na zewnątrz oraz komunikatach radioodtwarzacza.

W odświeżonym modelu za bezpieczeństwo pasażerów odpowiadać będzie standardowo montowany system ABS, a także poduszki powietrzne dla kierowcy i pasażerów. Dla podróżnych okupujących tylną kanapę dostępne będą trzy, regulowane zagłówki.

Jeśli chodzi o serce samochodu, dostępne będą unowocześnione jednostki spełniające wymogi norm Euro3 oraz Euro4. Do dyspozycji dostępne będą najprawdopodobniej silniki benzynowe o pojemności 1,2 l 16V (75KM), 1,4 l (75KM) oraz 100-konny o pojemności 1,4 l 16V. Jeśli chodzi o jednostki wysokoprężne dostępny będzie silnik 1,5 dCi w trzech wariantach: 65KM, 70KM oraz 80KM.

Prace nad rozwojem nowego modelu trwały ponad 24 miesięce. Producent zainwestował ponad 16 milionów euro w unowocześnienie linii produkcyjnych dla nowego auta. W zeszłym roku na rynku europejskim sprzedano 12,850 egzemplarzy tego modelu. Pomimo konkurencji w postaci Dacii Logan, samochód posiadał większy udział w segmencie.

Czytaj także:

Clio III za miesiąc (2005-09-09)

Trzecia generacja Clio (2005-06-17)

Zobacz koniecznie: Wszystko o Renault Thalia Wszystko o Renault
Tematy w artykule: Renault Renault Thalia

Podobne wiadomości:

Renault wzywa auta do serwisu

Renault wzywa auta do serwisu

Aktualności 2016-11-15

Renault Koleos - znamy polskie ceny

Renault Koleos - znamy polskie ceny

Aktualności 2017-04-25

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.