mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Odświeżony Cube na nowych rynkach

Odświeżony Cube na nowych rynkach

Nissan Cube, który dostępny jest obecnie tylko w Japonii, w odświeżonej wersji trafi także na rynek amerykański i europejski. Nastąpi to jednak najwcześniej na przełomie 2008/2009 roku.

Odświeżony Cube na nowych rynkach

Model ten charakteryzujący się pudełkowatym kształtem, na początku będzie dostępny w Stanach Zjednoczonych. Jeśli przekona do siebie Amerykanów, pojawi się także w europejskich salonach samochodowych.

Kierownik rozwoju produktu, Francois Bancon, powiadomił, że nowa wersja Cube`a, będzie utrzymana w tej samej konwencji, jeśli chodzi o wygląd. Aby auto miało szanse odnieść sukces na nowych rynkach, powinno zapewniać lepsze osiągi niż dotychczasowa wersja. Jednak odświeżony model będzie nadal wyposażony w obecny, 1.5 litrowy silnik, dający moc 88 koni mechanicznych. W tym wypadku wydajności konstruktorzy Nissana będą musieli szukać w redukcji wagi oraz poprawie aerodynamiki. Dlatego na te właściwości będzie kładziony nacisk podczas odświeżania pojazdu. Będzie on bazował na samochodach Nissan Tila i Micra.

Zobacz galerię samochodów koncepcyjnych marki Nissan

Dzięki swojemu oryginalnemu wyglądowi, jest traktowany jako produkt specjalny. Z tego powodu jego cena będzie do niego adekwatna. Zawierać się będzie między modelami Versa i Sentra, które dostępne są jedynie na rynku amerykańskim. Oba te modele wejdą do sprzedaży pod koniec tego roku, więc ich cena nie została jeszcze oszacowana.

Początkowo Nissan Cube znajdzie się w salonach, na obu wybrzeżach Ameryki Północnej. Kwestie globalnej sprzedaży nie zostały jeszcze do końca ustalone, ale zainteresowane klientów będzie warunkować, czy Cube będzie montowany tylko w Japonii czy też Europie bądź Meksyku.

Czytaj także:

"Cube do Europy?" (2005-11-30)

Zobacz koniecznie: Wszystko o Nissan Cube Wszystko o Nissan
Tematy w artykule: Nissan Nissan Cube

Podobne wiadomości:

ProPILOT Park - Nissan Leaf automatycznie zaparkuje

ProPILOT Park - Nissan Leaf automatycznie...

Technika 2017-07-06

Nissan obniża ceny nowej Micry

Nissan obniża ceny nowej Micry

Aktualności 2017-09-27

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.