mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Odświeżony Cube na nowych rynkach

Odświeżony Cube na nowych rynkach

Nissan Cube, który dostępny jest obecnie tylko w Japonii, w odświeżonej wersji trafi także na rynek amerykański i europejski. Nastąpi to jednak najwcześniej na przełomie 2008/2009 roku.

Odświeżony Cube na nowych rynkach

Model ten charakteryzujący się pudełkowatym kształtem, na początku będzie dostępny w Stanach Zjednoczonych. Jeśli przekona do siebie Amerykanów, pojawi się także w europejskich salonach samochodowych.

Kierownik rozwoju produktu, Francois Bancon, powiadomił, że nowa wersja Cube`a, będzie utrzymana w tej samej konwencji, jeśli chodzi o wygląd. Aby auto miało szanse odnieść sukces na nowych rynkach, powinno zapewniać lepsze osiągi niż dotychczasowa wersja. Jednak odświeżony model będzie nadal wyposażony w obecny, 1.5 litrowy silnik, dający moc 88 koni mechanicznych. W tym wypadku wydajności konstruktorzy Nissana będą musieli szukać w redukcji wagi oraz poprawie aerodynamiki. Dlatego na te właściwości będzie kładziony nacisk podczas odświeżania pojazdu. Będzie on bazował na samochodach Nissan Tila i Micra.

Zobacz galerię samochodów koncepcyjnych marki Nissan

Dzięki swojemu oryginalnemu wyglądowi, jest traktowany jako produkt specjalny. Z tego powodu jego cena będzie do niego adekwatna. Zawierać się będzie między modelami Versa i Sentra, które dostępne są jedynie na rynku amerykańskim. Oba te modele wejdą do sprzedaży pod koniec tego roku, więc ich cena nie została jeszcze oszacowana.

Początkowo Nissan Cube znajdzie się w salonach, na obu wybrzeżach Ameryki Północnej. Kwestie globalnej sprzedaży nie zostały jeszcze do końca ustalone, ale zainteresowane klientów będzie warunkować, czy Cube będzie montowany tylko w Japonii czy też Europie bądź Meksyku.

Czytaj także:

"Cube do Europy?" (2005-11-30)

Zobacz koniecznie: Wszystko o Nissan Cube Wszystko o Nissan
Tematy w artykule: Nissan Nissan Cube

Podobne wiadomości:

Nowy Nissan Leaf już jest. Znamy dane techniczne

Nowy Nissan Leaf już jest. Znamy dane...

Premiery 2017-09-14

Nissan 370Z przechodzi lifting

Nissan 370Z przechodzi lifting

Aktualności 2017-08-31

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Tesla pracuje nad elektryczną ciężarówką
Tesla pracuje nad elektryczną ciężarówką
Elektryczne osobówki coraz częściej pojawiają się na drogach, a tymczasem Tesla pracuje nad kolejną rewolucją - autonomiczną ciężarówką napędzaną prądem. Auto zadebiutuje jeszcze w tym roku.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic