Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Odświeżony Cube na nowych rynkach

Odświeżony Cube na nowych rynkach

Nissan Cube, który dostępny jest obecnie tylko w Japonii, w odświeżonej wersji trafi także na rynek amerykański i europejski. Nastąpi to jednak najwcześniej na przełomie 2008/2009 roku.

Odświeżony Cube na nowych rynkach

Model ten charakteryzujący się pudełkowatym kształtem, na początku będzie dostępny w Stanach Zjednoczonych. Jeśli przekona do siebie Amerykanów, pojawi się także w europejskich salonach samochodowych.

Kierownik rozwoju produktu, Francois Bancon, powiadomił, że nowa wersja Cube`a, będzie utrzymana w tej samej konwencji, jeśli chodzi o wygląd. Aby auto miało szanse odnieść sukces na nowych rynkach, powinno zapewniać lepsze osiągi niż dotychczasowa wersja. Jednak odświeżony model będzie nadal wyposażony w obecny, 1.5 litrowy silnik, dający moc 88 koni mechanicznych. W tym wypadku wydajności konstruktorzy Nissana będą musieli szukać w redukcji wagi oraz poprawie aerodynamiki. Dlatego na te właściwości będzie kładziony nacisk podczas odświeżania pojazdu. Będzie on bazował na samochodach Nissan Tila i Micra.

Zobacz galerię samochodów koncepcyjnych marki Nissan

Dzięki swojemu oryginalnemu wyglądowi, jest traktowany jako produkt specjalny. Z tego powodu jego cena będzie do niego adekwatna. Zawierać się będzie między modelami Versa i Sentra, które dostępne są jedynie na rynku amerykańskim. Oba te modele wejdą do sprzedaży pod koniec tego roku, więc ich cena nie została jeszcze oszacowana.

Początkowo Nissan Cube znajdzie się w salonach, na obu wybrzeżach Ameryki Północnej. Kwestie globalnej sprzedaży nie zostały jeszcze do końca ustalone, ale zainteresowane klientów będzie warunkować, czy Cube będzie montowany tylko w Japonii czy też Europie bądź Meksyku.

Czytaj także:

"Cube do Europy?" (2005-11-30)

Zobacz koniecznie: Wszystko o Nissan Cube Wszystko o Nissan
Tematy w artykule: Nissan Nissan Cube

Podobne wiadomości:

Nissan Navara - EnGuard Concept do ratowania życia

Nissan Navara - EnGuard Concept do ratowania...

Premiery 2016-09-23

Nissan Micra - oto pierwsza zapowiedź przed Paryżem

Nissan Micra - oto pierwsza zapowiedź przed...

Aktualności 2016-09-23

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
SsangYong chce zaatakować segment premium
SsangYong chce zaatakować segment premium
Koreański producent właśnie pokazał pierwsze szkice samochodu, który zamierza zaprezentować na targach Paryż Motor Show. SsangYong LIV-2 to studyjna zapowiedź SUV-a z wyższej półki.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj